Loco: Motion Company roztančí Libeňskou synagogu

V Libeňské synagoze oslaví své páté narozeniny pohybová skupina Loco: Motion Company. Výběr z hroznů aneb pět šťavnatých let představí od  20. do 23. srpna taneční představení, workshopy i živé diskuze. 

Nezvratný osud bude diváky bavit první tři dny pohybového veselí. Zdroj: Linda Šilarová
Nezvratný osud bude diváky bavit první tři dny pohybového veselí. Zdroj: Linda Šilarová

Pohybová skupina Loco: Motion Company, kterou v roce 2008 založila Eva Lanči společně s Václavem Kovářem, se kromě alternativního umění zabývá i vědeckou činností. A to především v oblasti poznávání člověka skrze umělecké vyjádření a improvizaci. Pro podpoření improvizační atmosféry si záměrně vybírají nedivadelní prostory.

Během tohoto projektu má divák  možnost zhlédnout například reprízu úspěšného představení KISMET – nezvratný osud. Nezvratný osud nachází inspiraci v osobnosti Piny Bausch a její tvorbě.

Sama tato německá tanečnice a choreografka sbírá náměty v americké taneční moderně na přelomu 50. a 60. let. V této době ve Spojených státech tanečnice sama žila. Celé představení pak ukazuje kombinaci těch nejsilnějších lidských emocí. Lásku, vášeň ale i smutek a osamění.

FOTO: vyber z hroznu
Výběr z hroznů aneb pět šťavnatých let.

Kromě Nezvratného osudu, který diváky zabaví první tři dny, bude v pátek 23. srpna připraven workshop, kde si můžou vyzkoušet vyjádřit své emoce pomocí uměleckých prvků a také se seznámí s výsledky výzkumné práce Loco:  Motion Company. Ta se zaměřuje právě na rozvoj pohybového a hlasového talentu pomocí improvizace.

Čtyřdenní program uzavřou vystoupení současných i bývalých členů Loco: Motion Company. Doprovodí je diskuze a samozřejmě, dle názvu, nebude chybět ani dobré víno.

 Loco: Motion Company, Libeňská synagoga, 20.–23. srpna

Loco: Motion Company roztančí Libeňskou synagogu
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*