Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lock-up se představili poprvé v ČR na festivalu Brutal Assault 2010. První interview pro české fanoušky je zde

Jaroslav Pustina

Jaroslav Pustina

3. 9. 2010

Znáte Brujerii? A co takhle Napalm Death? Jména jako Nicholas Barker nebo Tomas Lindberg vám něco říkají? Společným jmenovatelem je Lock-up. Kapela tvořená samými velkými jmény se loni dala po sedmileté pauze opět dohromady. A my přinášíme interview s jejím zakladatelem a basákem, Shanem Edburym, který mimo jiné působí ve výše zmíněných legendárních formacích.

Tomas Lindberg, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Rozhovor se uskutečnil na letošním festivalu Brutal Assault 2010. Shanea jsem odchytil po podpisovce. Kvůli časovému presu nebylo příliš času, protože kapela musela jít ladit, nicméně Shane, ačkoli viditelně otráven, na interview přistoupil. Odpovídal stroze a s neurčitým výrazem nudícího se muže mi dával viditelně najevo, že by si přál, abych mu dal pokoj. Zkrátil jsem tedy rozhovor na nejnutnější minimum, ale i přesto jsem z něj dostal několik zajímavostí.

Snažil jsem se na internetu najít nějaká vaše předchozí interview, ale neuspěl jsem. Proč nedáváte žádné rozhovory? A proč jsem já výjimka?
Jsem překvapen, protože byste nějaká interview najít měl. Je zajímavé, že jste žádná nenašel. S Napalm Death je spousta rozhovorů.

S Napalm Death jistě, ale řeč je zde o Lock-up a vy žádná interview nemáte.
OK, to bude proto, že jsme se teprve nedávno dali zase dohromady a před rozpadem byl internet stále tak trochu novou věcí. To by mělo vysvětlit, proč jste nenašel žádná Lock-up interview na internetu.

Proč jste nenahráli mezi lety 2002 a 2009 žádná alba?
Když Jesse zemřel, tak nastalo složité období. Každý šel od té doby svou cestou a my se rozpadli, ale teď jsme zpátky a nahráváme nové album.

Nové album? Kdy ho vydáte?
Vydání je plánováno na říjen.

A už máte název?
Jasně, bude se jmenovat The Embodiment of Paradox in Chaos.

Vidět vás živě je dosti výjimečné. Proč jste přijeli na Brutal Assault 2010?
Jak už jsem řekl, kapela nebyla léta pohromadě. Minulý rok jsme ale hráli živě a opravdu jsme si to užili. Těšíme se na další vystoupení. A proč jsme na Brutal Assault 2010? Ještě jsme tu nikdy nebyli.

Vy se prezentujete jako syrově grindová kapela, jak tohoto dojmu dosahujete? Trénujete nebo hrajete všechno, jak vám to přijde pod ruku?
Moc netrénujeme, ale nápady přichází hodně rychle díky našemu bubeníkovi Nicholasi Barkerovi. Mít ho v kapele je požehnání.

Vaše nahrávky mají specifický undergroundový zvuk. Chcete to tak nechat i do budoucna, nebo se chystáte na vysoce kvalitní studiové nahrávky?
Ne, myslím si, že u toho zůstaneme. Přestože se náš zvuk lepší, stále nahráváme alba velmi rychle. Například jsme nedávno nahráli tři písně pro split 7“ s Brutal Truth.

Lock-up v původní sestavě

O tom jsem slyšel. Kdy jej vydáte?
No, tenhle split 7“ by měl vyjít do konce roku. Opravdu nahráváme hodně rychle.

Na vašem myspace se silně vymezujete vůči nu-metalu. Nu-metal je ale minulostí. Proti komu tedy budete dál bojovat?
Proti nikomu (smích). Budeme prostě hrát to, co umíme. Když jsme založili kapelu, tak to byla jakási reakce na tehdejší situaci v metalu. Ten myspace profil je už taky deset let starý.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lock-up se představili poprvé v ČR na festivalu Brutal Assault 2010. První interview pro české fanoušky je zde