Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Little Idiot doprovází Mobyho už 20 let

Martin Peška

Martin Peška

21. 7. 2009

little-idiotJiž příští pátek Českou republiku navštíví Moby. Zamíří na multižánrový O2 Sázavafest do středočeského městečka Kácov. S českým festivalem má společného více, než se na první pohled zdá. V rozhovoru prozradil, že se mu líbí hodně žánrů, ale také to, že postavička malého idiota ho provází už dvacet let.

„Dramaturgie festivalu má jasný cíl, budovat multikulturní festival s dominantním postavením hudby, která se nebojí pestrosti a naopak sází na multižánrovost,“ píše se na stránkách O2 Sázavafestu, na němž v pátek večer vystoupí americký všestranný muzikant Moby.

„Když jsem jako hodně malý kluk začal s hudbou, začínal jsem klasikou. Následně jsem hrál v punkové kapele, když mi bylo 19 nebo 20, tak jsem se přestěhoval do New Yorku a začal s djingem v hip hopových klubech a následně jsem přičuchnul k elektronické hudbě,“ prozradil ze své hudební minulosti Moby v rozhovoru se spolupracovníkem Topzine.cz Jaromírem Kocem.

V rozhovoru také Moby prozradil, že postavička Little Idiot, která byla naposledy použita v klipu k singlu Natural Blues a nyní k Pale Horses, ho provází již dvacet let. Postavička vznikla ještě když pracoval v obchodě s hudebními nosiči. Nyní Moby přiznává, že se tato postavička stala nedílnou součástí jeho života.

O2 Sázavafest začíná již příští středu, kdy proběhne tzv. Warm-up day na zámecké scéně v Kácově, kam bude po celou dobu festivalu vstupné dobrovolné. Vybraná částka bude použita na opravu barokního zámku, který je výraznou dominantou městečka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Little Idiot doprovází Mobyho už 20 let