Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Litoměřické vinobraní 2011: Bohatý hudební program a výborné víno vám zpříjemní víkend

Redakce

Redakce

23. 9. 2011

V těchto chvílích vrcholí přípravy na litoměřické vinobraní, které je již tradičně největší oslavou vína v Ústeckém kraji. I letos bude akce probíhat na dvou místech současně – na Střeleckém ostrově a na Mírovém náměstí.

FOTO: Vinobraní Litoměřice 2008

Družina Karla IV., Zdroj: vinobranilitomerice.jasnet.cz

Litoměřické vinobraní začíná tento pátek 23. září a bude pokračovat až do soboty. Slavnostní zahájení oslav vína vypukne ve čtyři hodiny odpoledne na historické scéně na Mírovém náměstí, kde si můžete mimo jiné poslechnout historické a lidové písničky, zhlédnout kejklířské kousky nebo ohňové kejklování.

Těžištěm oslav vína bude kromě historické scény také hlavní scéna, na které vám zahraje například kapela Od plotny skok nebo Abba World Revival. Hudební zážitky bude po celý den provázet jarmark s ukázkami historických řemesel a řemeslných výrobků. Komu to bude připadat málo, může zavítat na třetí scénu na Dominikánském náměstí– Explosive stage, která se ponese v duchu drumandbass a techna.

Městem projede Karel IV.

Sobota bude pokračovat v centru města oslavami vína i nadále. Od 14 hodin projede městem průvod krále Karla IV. v pestrých historických kostýmech. Průvod bude za rytmu bubnů zakončen slavnostní ceremonií. Na historické scéně se opět představí kejklíři, žoldnéři a k poslechu bude hrát středověká hudba.

FOTO: Ohnivá show na litoměřickém vinobraní

Ohnivá show, Zdroj: wineofczechrepublic.cz

Na hlavní scéně vystoupí kapela Republic of Two nebo Banjoband Ivana Mládka a mnoho dalších. Páteční Explosive stage vystřídá Jazzová scéna. Na náměstí nebude chybět ani bohatý doprovodný program, navštívit můžete například katovskou dílnu s ukázkami mučíčích nástrojů nebo mincovnu mistra pregéře, kde proběhne výstava středověkých mincí.

Hudební salva na Střeleckém ostrově

V rámci Vinobraní proběhne také třetí ročník Ostrovního festivalu na Střeleckém ostrově. Hudební nálož odstartuje v sobotu kapela Black Jack, dále se představí například Tomáš Klus, Čechomor, Mandrage a večer zakončí kapela Kryštof. Pro větší hudební zážitek budou na Střeleckém ostrově připraveny ještě další dvě scény. Nebude chybět ani zážitkový park, kde je připravena spousta zábavy.

Litoměřické vinobraní

Kde: centrum města, Střelecký ostrov

Kdy: 23. – 24. září 2011

Vstupné: zdarma, 200 kč (Ostrovní festival)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Litoměřické vinobraní 2011: Bohatý hudební program a výborné víno vám zpříjemní víkend