Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Litoměřické pivní slavnosti představí tuzemská piva z malých a středně velkých pivovarů

Redakce

Redakce

29. 7. 2011

FOTO: Tři sklenice pivaV sobotu 30. července se Litoměřice zaplní milovníky zlatavého moku. Koná se zde druhý ročník Litoměřických pivních slavností.

FOTO: Tři sklenice piva

Pivovarnictví má v Litoměřicích téměř tři staletí dlouhou tradici, Zdroj: sxc.hu

Akce se snaží navázat na slavnosti piva, které se odehrávaly ještě za provozu litoměřického pivovaru. Ten ukončil svou činnost v roce 2002.

Světlé, tmavé, nefiltrované či kvasnicové?

Prezentována budou piva z malých a středně velkých pivovarů z České republiky. Návštěvníci budou moci ochutnat ztatavé lahůdky z pivovarů Nymburk, Holba, Podkováň, Žatec, Svijany, Rohozec, Kocour, Konrád, Koutské pivo a také z litoměřického Minipivovaru Labuť. Ten nabídl svá přírodní nefiltrovaná piva ve vlastní pivnici poprvé 28. ledna letošního roku.

Doprovodný hudební program se bude odehrávat na dvou pódiích – na Tyršově náměstí a na parkovišti u Hvězdárny, na nichž se vystřídá celkem 11 kapel. Těšit se můžete na Swing Quartet Bohemia, Skaženou Scarlet nebo Vintage Retro.

Chybět nebudou ani zajímavosti jako je soutěž v pití piva na čas, soutěž o nejúžasnější rockový řev nebo nejromantičtější pivní tanec.

Litoměřické pivní slavnosti začínají v 11:00 hodin. Vstupné je 50 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Litoměřické pivní slavnosti představí tuzemská piva z malých a středně velkých pivovarů