Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Literatura v Čechách, na Moravě, ve Slezsku – všude se něco děje

Redakce

Redakce

19. 9. 2010

Spisovatel Franz KafkaTentokrát vás zveme na tři velmi příjemná setkání, z nichž každé se koná v jiné část republiky. V matičce Praze se můžete projít místy, jimiž chodil před lety Franz Kafka, v Brně navštívit HOSTování a v Opavě se bude mluvit o EKG, lásce a intelektuálkách.

FOTO: Časopis Host

Časopis Host se v průběhu let měnil i graficky, Zdroj: archiv nakladatelství Host Hostování

Venku je sychravo, až to není pěkné, a tak se spousta z nás utíká ke knížce. Anebo třeba na festival: 24. a 25. září můžete v Brně navštívit HOSTování, které je letos věnované kontinuálnímu, čtvrt století dlouhému vydávání časopisu Host. Vyhlášena bude soutěž Brněnská sedmikráska, čtenáři se seznámi s novou obrazovou publikací Během chůzí Brnem. Číst bude třeba Petra Soukupová, hrát budou The Fireballs.

Franz Kafka a opavské EKG

A pokud se vám nechce do Brna, můžete se 23. září vydat na den otevřených dveří ve Společnosti Franze Kafky. Akce Josefov – otevřené město bude probíhat celý den od 11 hodin až do půl desátí večer. Těšit se můžete na komentované prohlídky Starého města, na literaturu, hudbu anebo filmy z archivu Společnosti. Vstup je volný.

Obyvatelé Slezska pak mohou 21. září zavítat do opavského kina Oko, kde jim bude Jaroslavem Rudišem a Igorem Malijevským změřeno EKG. Hosty večera o lásce a intelektuálkách budou Emil Hakl, Jaroslav Balvín a slečna Jarka. Hrát k tomu bude Tomáš Pastrňák, začátek je v 19 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Literatura v Čechách, na Moravě, ve Slezsku – všude se něco děje