Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2022

Literární cena Knižního klubu: Vítěz si už zítra kromě prémie odnese i vydání svého díla

Literární cena Knižního klubuNapsat novelu či román zas tak obtížné není. Dovést dílo k vydání už ale ano. Talentovaným spisovatelům proto Literární cenou pomáhá nakladatelství Knižní klub. Ve středu vyhlásí vítěze už 16. ročníku.

Literární cena Knižního klubu

Loňský vítěz Literání ceny Knižního klubu David Jan Novotný s novináři, Zdroj: lckk.cz

„Pozice domácích autorů je složitá,“ myslí si v nakladatelství Knižní klub, které na českém trhu figuruje už devatenáct let. Literární cena Knižního klubu se snaží českým autorům tuto občas nepříjemnou pozici trochu zlepšit.

Publikace jako výhra

Poprvé nakladatelství cenu vyhlásilo v roce 1995, první ročník přišel o rok později. Vítěze nakladatelství kromě stotisícové odměny oceňuje také publikováním jeho díla a to přímo v den vyhlášení. „Ačkoli jsou v České republice desítky literárních cen, jen minimum z nich je vyhlašováno nakladatelstvími a ta většinou oceňují výročními prémiemi publikace již vydané,“ chlubí se Knižní klub svým oceněním.

V minulých ročnících bylo Literární cenou oceněno několik méně i více známých českých spisovatelů. Jako první ji získal Rudolf Čechura, loni to byl David Jan Novotný. Mezi tím si cenu odnesli také Hana Androniková, Miroslav Stoniš nebo Martin Sichinder.

O nejlepší práci rozhoduje porota, v jejímž čele letos sedí prozaik Ivan Binar. Jaroslav Rudiš Tereza Brdečková jsou další spisovatelé v porotě, zastoupení mají také literární kritici a Svaz českých spisovatelů a nakladatelů.

Výsledky letošního 16. ročníku Literární ceny Knižního klubu budou známy už zítra. A Topzine.cz bude u toho!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Literární cena Knižního klubu: Vítěz si už zítra kromě prémie odnese i vydání svého díla