Menu
TOPZINE.cz
Sport

Lipno bude o víkendu patřit cyklistům

Martin Slabý

Martin Slabý

8. 6. 2010

Big Air LipnoLipenský Bikepark o nadcházející sobotě ožije nevšední podívanou.  Na speciálně upravené trati poměří své síly česká bikerská  špička se zahraničními jezdci. Diváci se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Big Air Lipno Zdroj: FRbikes.cz

Pokud se v sobotu 12. června chystáte do okolí jihočeského Lipna nad Vltavou, určitě nezapomeňte navštívit místní Bikepark. Koná se zde totiž závod Big Air Lipno 2010, na který pak večer naváže neoficiální mistrovství ČR v pumptracku. Den bude protkán i bohatým doprovodným programem pro dospělé i dětské návštěvníky. Co se samotných závodů týče, vše odstartuje krátce po poledni kvalifikace, finále je pak na programu od půl třetí. V 17:00 uvidí diváci kvalifikaci pumptracku, závěrečné boje pak vypuknou o hodinu později. Definitivní tečku zařídí večerní diskotéka.

„Díky rychlému nárůstu popularity lipenského bikeparku mezi cyklistickou veřejností jsme rádi uspořádali tuto významnou akci právě zde, protože Lipno má vynikající turistickou infrastrukturu a návštěvníci akce budou moct využít celou řadu volnočasových atrakcí“, potvrdil Pavel Schwarz z pořadatelské organizace FRbikes.cz.

Big Air Lipno 2010 - stavba trati

Big Air Lipno 2010 - stavba trati Zdroj: FRbikes.cz

Speciálně pro tento závod byly postaveny skoky a překážky evropské úrovně, které umožní jezdcům předvést tu nejlepší show. Na jezdce čeká startovní drop vysoký 2 a 3,5m, 2x dirt jump 7-9 m, step down a také pumptracková trať.

„Pump track je hit posledních bike sezon. Jedná se o malý okruh, tzv. „hadí smyčku“, kde se jezdec pohybuje a zrychluje jen “pumpováním” při projíždění hliněných boulí a klopených zatáček. Je to skvělá zábava hlavně pro děti“, objasnil Schwarz.

Kdo by chtěl strávit víkend aktivněji než jen sledováním závodů, má možnost. Po celou dobu bude pro návštěvníky v provozu letní lanová dráha, bikepark se třemi tratěmi a půjčovna sjezdových kol. Každý tak bude mít šanci vyzkoušet dobrodružnou jízdu na tratích bikeparku, projet se na letní lanové dráze nebo vyzkoušet novou cyklo-inline stezku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lipno bude o víkendu patřit cyklistům