Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Linkin Park: Singl Iridescent zazní ve třetím díle Transformers

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

22. 4. 2011

FOTO: Linkin ParkZanedlouho vejde do kin třetí díl veleúspěšné série z dílny Michaela Baye Transformers: Dark Of The Moon. Součástí očekávaného snímku bude singl kapely Linkin Park s názvem Iridescent.

FOTO: Linkin Park

Linkin Park, Zdroj: photobucket.com

Linkin Park již zkušenosti s filmovou hudbou mají. Jejich skladby se objevily v obou dvou předchozích dílech. Spojení Linkin Park a Transformers jsou již tedy zárukou kvality. V prvním díle Transformers se objevila skladba What I’ve Done. V Transformers: Revenge Of The Fallen zazněla New Divide. Jen v USA skladby zaznamenaly dohromady přes pět milionů downloadů. A mezi nejhranější písně v rádiích se zařadily také u nás.

Linkin Park i režisér filmu Michael Bay doufají, že stejně tak jako předchozí písně bude úspěšná i Iridescent. Tento počin lze nalézt na aktuálním albu kapely A Thousand Suns, se kterým Linkin Park pojedou v létě turné.

Linkin Park – Iridescent

Když byli Linkin Park osloveni k další spolupráci na filmové hudbě, bylo jejich úkolem vybrat jednu ze skladeb jejich posledního alba. A Thousand Suns je o kolizi mezi člověkem a technologií, o nástupu nové, jiné generace, což tématicky odpovídá námětu filmu. Třetí Transformers však bude o něco vážnější snímek, než byly předchozí díly. Bude v něm více nebezpečí a méně legrace. Skladba se tedy musela volit s rozvahou.

Iridescent byla jasná volba

Nakonec ale výběr nebyl až tak obtížný – kluci volili podle reakcí publika na koncertech. A právě Iridescent měla ze všech jejich skladeb největší moc, přiváděla jejich fanoušky do extáze. Poté, co ji uslyšel Michael Bay, ani on neměl pochybnosti a věděl, že je to správná volba.

Ve filmu zazní poněkud upravená verze skladby. Linkin Park vědí, že pro film jsou potřeba trochu jiné zvuky než pro živé koncerty. Upravili tedy některé motivy, přidali více piana. Vznikla tak filmová verze, která svědčí o schopnosti kapely předat hloubku jejich hudby i přes filmové plátno a podmanit si tak diváky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Linkin Park: Singl Iridescent zazní ve třetím díle Transformers