Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

LinkedIn buduje pracovní kontakty. 80 % lidí ho nepoužívá správně

Redakce

Redakce

9. 5. 2012

Většina lidí již slyšela o LinkedIn. Ne všichni ho ale dobře používají. Jak na to? TOPZINE.cz přináší několik typů,  jak z této služby vyždímat co nejvíc.

OBR.:sociální síť

Budování sítí Vám při hledání zaměstnatní může pomoct. Zdroj: www.sxc.hu

LinkedIn je internetová sociální síť na budování pracovních kontaktů. Je vhodná pro potencionální zaměstnance i zaměstnavatele. Problémem je, že většina lidí na LinedIn vytvoří životopis a nastaví profil.

Čtěte také: Facebook a Twitter. Sociální sítě, které nás spojují, nebo sběrače dat pro reklamní účely?

Jak ale říká Victoria Ipri, šéfka firmy nabízející poradenství zaměřené na LinkedIn: „Nestačí jen vystavit vaše CV. Lidé se tak soustředí na tvorbu co nejdynamičtějších profilů, že zapomínají, že služba LinkedIn je o aktivní pomoci, o sdílení informací, úhlů pohledu. Můžete se stát myšlenkovým vůdcem vaší vlastní komunity!“ Podle Ipri chybí větší účast v diskuzních fórech, kam přispívá jen 20 % uživatelů.

Jak se zdokonalit tipy pro uživatele

  1. Zapojte se do skupin. Budujte sítě. Účastněte se diskuzí.
  2. Skupiny vybírejte podle příbuznosti s vaším oborem, ale myslete na to, že jsou to vaši konkurenti.
  3. Ačkoliv je možné být členem až 50 skupin, optimální je zapojení se do 8 až 10. Není ve vašich silách se aktivně účastnit všech padesáti.
  4. Shrnutí svých předností v části summary pište v první osobě, nikoli ve třetí. Představte si, jako byste mluvili přímo k vašim čtenářům.
  5. Nadpis vašeho profilu by měl mít jiskru. Jaká slova vystihují vaše dovednosti a zároveň vás pomocí nich ostatní budou hledat?
  6. Vždy uveďte kontakt, na kterém vás ostatní mohou zastihnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LinkedIn buduje pracovní kontakty. 80 % lidí ho nepoužívá správně