Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Linda Vojtová: Kráska z elitní líhně

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

23. 3. 2010

Linda VojtováJejí kariéru nastartovalo vítězství v národním kole soutěže Elite Model Look v roce 2000. S přehledem vyhrála i celosvětové finále. Přesídlila do New Yorku a už osm let je českou modelingovou špičkou. Pokud jste o ní zatím moc neslyšeli, není divu, v Čechách předvádí ojediněle.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Z Prahy až do Nového Yorku

Linda Vojtová se narodila v roce 1985 v Praze. Ve třinácti letech ji její matka právnička přihlásila do Školy modelek, kde ji tehdy proškolila mimo jiné i modelka Alena Šeredová. Lindiny fotky se posléze dostaly do rukou Milady Karasové, šéfky modelingové agentury Czechoslovak Models, která mladou modelku zastupovala před účastí v už zmiňované soutěži Elite Model Look.

Cesta z České republiky do New Yorku vedla mladou krásku nejprve přes Milán do Japonska. Už v roce 2002 ale nafotila titulní stranu pro americký Vogue. A obálek časopisů přibývalo, jmenujme například Elle, Flair, Glamour nebo další zahraniční mutace Vogue. Přestože se tehdy mohla jako mnoho jiných modelek na školu vykašlat, pravidelně pendlovala mezi New Yorkem a Prahou, dokud nesložila maturitu.

Předurčená pro molo

Lindiných 178 centimetrů a míry 86-62-89 se dobře vyjímají nejen na titulních stranách, ale zejména na přehlídkových molech. Výčet módních show, na kterých se objevila, je ohromující: Christian Dior, Jean Paul Gaultier, Emanuel Ungaro, Valentino, Hermés, Dolce&Gabbana, Vera Wang, Chanel, Versace a řada dalších.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

Pózovala také pro řadu reklamních kampaní, mimo jiné pro Palmers, La Perla, Victoria’s Secret, Miss Sixty, Escada, Giorgio Armani nebo Mont Blanc. V reklamní kampani pro značku Max Mara spolupracovala s fotografem Stevenem Meiselem, který ji zvěčnil i na její první obálce časopisu Vogue.

zdroj: style.com

zdroj: style.com

U nás téměř neznámá

V České republice jsme ji mohli vidět například v roce 2006, kdy si ji jako hlavní hvězdu své přehlídky vybrala sama Vivienne Westwoodová. Linda se také pravidelně účastní českých finálových kol Elite Model Look a v loňském roce byla na prvním ročníku českých Elle Style Awards nominována na cenu Modelka roku, kterou jí ale vyfoukla její mladší kolegyně Denisa Dvořáková.

Linda Vojtová žije v současnosti s přítelem, který je muzikant, v New Yorku. Pro její podobu s brazilskou topmodelkou Gisele Bündchen se jí přezdívá Baby Gisele.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Linda Vojtová: Kráska z elitní líhně