Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Limp Bizkit zahrají v Praze! Ve čtvrtek 18. června to vypukne

Radek Lang

Radek Lang

11. 6. 2009

Limp Bizkit – americká hardrocková kapela – se po odmlce trvající osm let vrací na koncertní pódia v původní sestavě. Ve čtvrtek 18. června vystoupí v pražské O2 areně! Těšte se na Freda Dursta, Wesa Borlanda, Sama Riverse, Johna Otto a DJ Lethala. Koncert pořádá agentura Live Nation.

„Důvodem naší únavy a znechucení byla především situace na heavy scéně, a nikoli vzájemné vztahy v kapele. Bez ohledu, kam nás naše cesty zavedly, poznali  jsme, že mezi námi funguje zvláštní druh energie, kterou jsme jinde nepoznali. A to je důvod, proč jsou Limp Bizkit zpět,“ řekl zpěvák Fred Durst.

Kombinace tvrdé muziky se samply a hip hopem dělá z Limp Bizkit originální partičku, která si i po letech žádá pozornost. Pětice pochází z floridského městečka Jacksonville.

Za svou dobu existence prodali více než třicet milionů kopií svých desek, což je od roku 1995 ústyhodné číslo. Na výsluní slávy se dostali až albem Significant Other, které vyšlo v roce 1999. Obsahuje hity jako Nookie, Break Stuff a Re-Arranged. V USA se prodalo 7,5 milionu kopií.

Do České republiky kapela zavítá po pěti letech, ovšem v jiném složení. Tehdy v Praze zahrál kytarista Mike Smith, který dočasně nahradil Wese Borlanda. Ten 18. červa v O2 aréně chybět nebude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Limp Bizkit zahrají v Praze! Ve čtvrtek 18. června to vypukne