×
TOPZINE.cz

Limerick v Irsku: Moherské útesy a nejstarší katedrála

Město Limerick nemělo v dobách minulých moc dobrou pověst. Nyní se ale karta obrací a Limerick jakožto univerzitní město se nyní stává pěkným a prosperujícím.

FOTO: Limerick, King John's Castle
Limerick - King John's Castle, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Pro mnohé bylo město Limerick zvláštní pouze svým jménem. Povšimli si toho i místní a rozhodli se pro velkou rekonstrukci města, která městu velice prospěla. Přijíždí sem stále více turistů.

Život ve městě je na první pohled zasvěcen jen práci a studiu. Je zde hodně cizinců a plno ruchu. Na druhý pohled lze ale zachytit krásu památek a silný závan historie, na který u nás nejsme až tak zvyklí.

Nejstarší katedrála i přírodní zajímavosti

Ne nadarmo se říká, že Irsko je zelené, deštivé a katolické. Limerick nabízí mnoho památek, kostely a katedrály najdete na každém rohu. St. Mary´s Cathedral pochází z 10. století a je jednou z nejstarších katedrál v Irsku. V King John´s Castle, jednom z nejpůsobivějších normanských hradů, se nyní pořádají výstavy moderního umění.

Nejnovější atrakcí je rekonstrukce Castle Lane (vedle King John´s Castle) z původního stavebního materiálu. Vedle Národního muzea v Dublinu je v Hunt Museum umístěna největší sbírka středověkého umění.

FOTO: Limerick, O´Connell Street
Limerick, O´Connell Street, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Přírody si můžete také užít. Třeba v krasové oblasti Burren poblíž Limericku, kde se nacházejí vyhlášené Moherské útesy. Tato oblast je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí v Irsku.

Kulturní město

Limerick - moderní výstavba, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz
Limerick - moderní výstavba, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Hlavní nákupní třídou je O´Connell St., kde je množství obchodů, restaurací, pubů a pořád plno lidí. V Limericku dále naleznete kulturní centrum Belltable Arts Centre, kde se koná řada hudebních a divadelních vystoupení. Každoročně se zde koná Fresh Film Festival.

Limerick byl považován za ponuré a nudné město. Dnes už je tomu  jinak. Svědčí o tom davy lidí jdoucí na baseballový zápas, ulice plné turistů, udržované památky i moderní architektura. Navíc má univerzitní město s jiskřící řekou Shannon i krásné okolí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..