Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lily Allen v SaSaZu zvuk nedovolil zazářit

Redakce

Redakce

31. 10. 2009

lily-allenBritská hvězdička Lily Allen poprvé zazpívala v Česku. Bezpochyby šlo o jednu z událostí podzimu, která ale dopadla hůř, než si zasloužila…

lily-allen

Zdroj: lilyallenmusic.com

Holka, která má sílu spojovat dva jinak striktně oddělené břehy – její hudba se rozmělní v repertoáru Óčka a Evropy 2 a zároveň ji na svých blozích s povděkem glosují elitáři, kteří si jinak mainstream do domu nepustí. Styčným bodem je drzá, malá, ukecaná Britka, která všechno sleduje ze své pozice hvězdy, o které nikdo nemá právo mluvit sprostě, ale ona může mluvit sprostě o všech. V kalendáři odškrtávám další must-see koncert, který se podařilo letos v Česku uspořádat. Za to, že to nebyl zdaleka ani jeden z nejlepších, nemohla ani tak ona jako zvukaři, atmosféra a prostředí klubu.

SaSaZu je největší snobárna mezi kluby v Praze, kam člověk pravidelně navštěvující koncerty asi sám od sebe nezabloudí. Na jazyk mi přichází slovo Koko (legendární klub v londýnském Camdenu), kterému by se SaSaZu mohlo vzdáleně podobat, kdybychom nebyli v Čechách. Polovina lidí snad ani pořádně nevěděla, proč přišla. Snad jim přebývala tisícovka v peněžence a jméno Lily Allen se dostatečně profláklo ve všech druzích magazínů, aby stálo za to se zajímat, o koho vlastně jde ve skutečnosti.

Předkapela Cartonnage nakonec odpadla, „předskakoval“ DJ, Lily nakráčela na pódium kolem půl jedenácté a uvedla se prvním songem z posledního alba Everyone’s At It. Tedy alespoň myslím, protože zvukovku buď skupina pořádně odflákla, nebo si zvukař spletl svůj pult s playstation. Horší než v červenci na Yeah Yeah Yeahs.

V setlistu Lily poctivě střídala popové radio-friendly tracky (rozuměj nejvíc cool věci, které můžete v rádiu zaslechnout) tracky z poslední desky s žánrově různorodými hity z debutu Alright, Still a došlo i na několik cover verzí. Na už tak sympatické Naive (původně od Kooks) bylo nejsympatičtější, že umožnila slyšet i něco jiného než basu. A ještě to znělo líp než originál. Na nejprovařenější hity se dostalo až v druhé půlce, kdy zazněla prodloužená a ohostovaná (jakýmsi rapperem v obrovské bundě, který se najednou objevil na pódiu a jehož jméno jsem nestihla – jak říkám, zvuk byl mizerný) Smile a nakonec prý snad i The Fear, cover verze Womanizer a na úplný závěr Fuck You. To nepotvrdím, odešla jsem před koncem…

Že má Lily Allen větší potenciální přesah než kdejaká La Roux, Little Boots apod. v Praze podtrhla více než slušným hlasovým projevem naživo (i když často podpořeném samplovými vokály) a bezprostředním výkonem na pódiu. A i když se svými glitrovými oblečky do prostředí SaSaZu vizuálně výborně zapadla, příště (pokud nějaké bude) bych ji raději viděla třeba v Roxy – sice jsou tam hnusnější záchody, ale akusticky by hvězdu jejího formátu – a ještě za ty hříšné peníze – snad uspokojila mnohem víc.

Lily Allen, klub SaSaZu Praha, 30. 10. 2009

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lily Allen v SaSaZu zvuk nedovolil zazářit