Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lily Allen – kontroverzní a mladá

Dušan Takáč

Dušan Takáč

25. 9. 2009

Roztomilá britka s medovým hlasem, která se bez uzardění hlásí k orálnímu sexu a na svých koncertech nosí průhledné šaty. Nebojí se hudební kritiky podobně jako její americká kolegyně Pink. Mohla poslouchat tichou hudbu květin, ale místo toho ostatní poslouchají hudbu její.

Lily Allen, Zdroj: sillypro.com
Lily Allen, Zdroj: sillypro.com

Tak bychom mohli jednoduše charakterizovat 24letou holku, jejíž celé jméno zní Lily Rose Beatrice Allen. Její příběh je tak trochu netypický, respektive nehollywoodský. Nekonal se žádný kouzelný dědeček hříbeček, žádná magická představení. Naopak všechno vypadalo, že Lily se k hudbě ani nedostane. Nejdříve ji odmítnulo několik hudebních společností, možná kvůli problémům s alkoholem. Krátce po tom, co se jí v roce 2002 podařilo podepsat smlouvu s nahrávací společností Warner Music, z vydavatelství odešel její zastánce a firma o ni ztratila zájem.

Od roku 2005 pak dostala peníze na nahrání alba od firmy Regal Records, ale i zde veškeré snahy ztroskotaly. Zpěvačka měla svoje singly, které z vlastní iniciativy začala uveřejňovat na MySpace a díky tomu se jí postupně dařilo získávat fanoušky a prodávat demo desky. V roce 2006 se objevil o jejím úspěchu na MySpace článek v časopise a krátce na to se začala hýbat i spolupráce s nahrávacími společnostmi.

Tak spatřilo ještě v roce 2006 světlo světa album Alright, Still, které ve Velké Británii dosáhlo až na druhé místo v žebříčku prodejů. Vysloužilo si také  nominace na Brit Awards 2007.

Zároveň se slávou a proražením bariéry začaly Lily obklopovat její kontroverzní názory. V roce 2007 dokonce vyhrála titul Nejhůře oblékaná v každoroční anketě britského časopisu NME, přičemž byla paradoxně  nominována i jako Nejvíce sexy žena. Její prohlášení o kokainu a eskapády na koncertech jí ale v očích fanoušků naopak přidávají na síle. Stejně tak nevybíravě komentuje některé celebrity, jako jsou Paris Hilton či Kylie Minogue.

S vydáním druhého studiového alba It’s Not Me, It’s You letos v únoru se její fanouškovská základna znovu rozrostla. CD obsahuje například hitovky Fuck You, která je adresována bývalému americkému prezidentovi Georgi Bushovi mladšímu, či Not Fair. Většinu svých melodických hitů jistě zahraje také při svém prvním tuzemském koncertě, který se uskuteční 30. října 2009 v pražském klubu SaSaZu.

Mladá interpretka kromě zpěvu umí také hrát na kytaru, na niž se při svých koncertech často doprovází. Ráda také sděluje drobnosti svého života na Twitteru. Lily Allen reprezentuje nastupující generaci popové hudby a s jejím elánem se jí může ještě leccos podařit.

Zdroje:

Plagenhoef, Scott. „Interview: Lily Allen“. Pitchfork Media. Listopad 6, 2006. Získáno 2009-09-11.
Salmon, Chris. „Me, my dad and Dumbo“. The Guardian. Září 22, 2006. Získáno 2009-09-11.
Sawyer, Miranda. „Pictures of lily“. The Observer. Květen 21, 2006. Získáno z Guardian Unlimited 2009-09-11.
Sisson, Patrick. „Lily Allen: Mighty Aphrodite“. URB, issue 143. Březen 29, 2007. Získáno 2009-09-11.
Swift, Jacqui. „Lily: I’m a gobby bitch“. The Sun. Získáno 2009-09-11.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lily Allen – kontroverzní a mladá