Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lifehouse, povzbuzující hudba ze života

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

20. 12. 2009

lifehouse1Nebudu lhát, že by byli v našich končinách Lifehouse přespříliš známí, to se říct nedá. Je to taková příjemná a milá kytarová hudba týkající se všech sfér pozemského života, která spíš nepřečnívá, než aby někde vyčnívala. Myslete si klidně, že jde o obyčejný popík, ale tuhle melodii prostě musíte poznat mezi jinými, nebo ne? A pokud jste spíše příznivci rocku, hlavu vzhůru, Lifehouse hodlají přitvrdit.

Zdroj: fightofideas.com.ph

Zdroj: fightofideas.com.ph

Od prvních tónů cítíte příjemnou a nevtíravou hudbu a jako měkoučká ruka nejlepšího kamaráda působí přesvědčivý, napůl popový, někdy i mírně rockově nakřáplý hlas zpěváka Jasona Wadea. Jako když vás pohladí po tváři a řekne, že nic není tak zlé. V těle se vám pak rozlije ten důvěrně známý pocit. Hřejivý pocit?

Příjemný start kariéry alternativně rockoví chlapci z Lifehouse zažili v roce 2001. Přinesl jim ho hit Hanging By a Moment, kterým převálcovali i takové kapacity, jako Alicia Keys či Janet Jackson. Poctivě se držel své první příčky v hitparádách než jej vyšachovala omamná Lady Marmalade (ano, směska Pink, Aguilery, Lil‘ Kim a dál). Dokonce jej v roce 2008 Billboard magazíne označil za 25. nejúspěšnější rockový song vůbec.

Zpěvák Jason Wade tvrdí, že jej napsal během asi pěti až deseti minut. „Pamatuju si jenom, jak jsem seděl na gauči ve studiu a uslyšel jsem v hlavě melodii, když jsem zrovna pracoval na jiné skladbě. Je to docela divné, bolí z toho hlava. Nedoporučuju, ale stejně, šel jsem do jiné místnosti, vzal kytaru a prostě se to stalo. Od té doby jsem se naučil, že když mám v hlavě melodii, musím prostě napsat song,“ tvrdí Wade.

The YouTube ID of zHfzrqLIniE& is invalid.

Asi nejznámější, co Lifehouse na svět zatím přinesli, je hit You and Me. Přibližně tři roky se objevoval v nejlepší stovce v rádiích a právem byl zvolen svatební písní roku.

The YouTube ID of QBlvzGDFbro& is invalid.

Symbolický klip First Time jsem nemohla vynechat. Poprvé…

The YouTube ID of jvt8puRC0Qw&hl is invalid.

Důvodem k napsání písně Broken, byl Jasonův kamarád, který potřeboval transplantovat ledvinu. Refrén písně je vlastně to, co mu jeho nemocný přítel řekl. Originální videoklip vypráví, jaké nepříjemnosti mohly členy kapely připravit o život na cestě autotunelem. Píseň byla ale také použita ve filmu Zakletý v čase (The Time Traveler‘s Wife). Některá slova byla změněna, aby píseň lépe seděla k filmu.

The YouTube ID of 0cvg8JJpEnQ& is invalid.

Nejnovějším albem Smoke and Mirrors, které vyšlo 27. října 2009, ukázují Lifehouse novou energii. Cíleně se prý ale nesnaží dosáhnout takového úspěchu, který přišel s prvním singlem Hanging By a Moment. Ale to, že je album trošku harder než předchozí tvorba a jak se jim vůbec povedlo, můžete posoudit právě teď: Halway Gone.

The YouTube ID of bgmQeUJyAC4& is invalid.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lifehouse, povzbuzující hudba ze života