×
TOPZINE.cz

Lidl a Penny museli stáhnout z prodeje instantní kávové nápoje kvůli alergenům

Lidl a Penny stahuje instantní kávové nápoje
Zdroj: Shutterstock.com

V instantním kakau Penny Cho Quick z Penny Marketu a v nápoji Johny Cacao Instant Drink z Lidlu bylo výrazně více mléka jako alergenu, než připouštějí normy, uvedla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Výrobci alergen na obalu neuvedli, a proto inspekce prodejcům nařídila, aby okamžitě výrobky stáhli z prodeje, uvedl dnes mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Mléčné bílkoviny může být v potravině jako alergenu maximálně 25 miligramů na kilogram. V kakau z Penny, které má trvanlivost do září příštího roku, byla hranice překročená téměř stokrát. Přesně v něm bylo 2478 miligramů, instantní nápoj byl vyroben v Polsku. V kakaovém nápoji z Lidlu to bylo 454 miligramů, trvanlivost dané šarže je do dubna 2017 a výrobce nebyl na obale uvedený.

„Nevědomá konzumace alergenů přitom může způsobit vážné zdravotní komplikace,“ zdůraznil Kopřiva.

Autor ČTK

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Lidl a Penny museli stáhnout z prodeje instantní kávové nápoje kvůli alergenům

  1. Dobrý den
    chtěl bych reagovat na tento článek a podělit se s ostatními o vlastní zkušenost. Můj syn si po požití instatního nápoje Johny Cacao zakoupeného v Lídlu odležel 2 dny na jednotce intezivní péče a 3 dny na standardním pokoji. Podotýkám, že syn nikdy nebyl na nic alergický. Dle toho soudím, že to musel být pěkný humus. Následky byly takové, že syn se do 4 hodin po požití osypal, natekly mu všechny klouby na těle tak, že nemohl chodit. Oblyčej samozřejmě také. Pak věřte tomu, že Lídl neprodává Polské výrobky. Celou věc předávám právníkovi a budeme požadovat bolestné. Spotřebytelé braňme se.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..