Menu
TOPZINE.cz
Sport

Libor Podmol si „podmolil“ Brazílii a je mistrem světa

Eva Síčová

Eva Síčová

18. 12. 2010

Trojnásobný vicemistr světa a vynikající jezdec freestyle motocrossu Libor Podmol se o druhém prosincovém víkendu v brazilské Fortalese stal mistrem světa. Stalo se tak druhý prosincový víkend a Podmol si tím nadělil ten nejvytouženější dárek pod stromeček. Vítězstvím prolomil tříleté prokletí druhého místa a po náročném souboji se může pyšnit oficiálním titulem. 

Foto: Libor Podmol

Libor Podmol Foto: Sabina Klimešová

Libor Podmol patří mezi špičku české i světové freestylové scény. Sám jezdí od deseti let a podle jeho vlastních slov má velkou oporu v mamince, která je na něj náležitě hrdá. Cesta k vítězství však tentokrát nebyla vůbec snadná. Po několika pádech a těžkých zranění, které  však neodradily sympatického jezdce jít za svým cílem, odcestoval do Brazílie a předvedl všem, že tady v Čechách to kluci umí taky pěkně rozjet. Čistou jízdu v kvalifikaci předvedl i přes místní vedro, které mu prý narušuje koncentraci. Nezalekl se ani jiného postavení ramp, které se v Jižní Americe stavěly nové, zatímco po Evropě se stěhují, a všechny svým výkonem překvapil.

Foto: Libor Podmol

Mistr světa ve freestyle motocrossu Libor Podmol

Na celém světě je mnoho soutěží, ve kterých své síly porovnávají nejlepší jezdci ze všech koutů zeměkoule. I přesto, že jsou za ty nejlepší považovaní takoví borci jako Travis Pastrana, Nate Adams nebo Dany Torres, který vyhrál naposledy FMX Gladiator Games v pražské O2 Aréně, je  teď Libor Podmol oficiálním vítězem mistrovství světa a tento titul mu již nikdo neupře.

Extreme Freestylers Tour v ráji

Libor Podmol bude mít možnost znovu porovnat své dovednosti s ostatními a obhájit tento titul na další akci, kterou mohou čeští diváci shlédnout již následující rok. Tradiční akce FMX Gladiator Games, na kterou jste již zvyklí, bude rozšířena o další bláznivý projekt, a to přímo pod širým nebem. Marek Rajman, který je otcem Gladiátorů, se rozhodl po dlouhých úvahách vytvořit pro nadšence netradiční klání. Vše se uskuteční pod názvem Extreme Freestyle Tour. V pěti městech Evropy se utkají létající špičky freestylu. V Praze je můžete vidět 18. června 2011. Lístky na ně již máte k dispozici na stránkách ticketportal.cz ve stejné cenové relaci jako FMX Gladiator Games, tedy od 990 do 1 400 Kč.

Celá akce se bude konat v Synot Tip Aréně, kde jezdci vystřídají fotbalová mužstva Slavie a Bohemians 1905, jejichž domovská scéna je právě zde. Díky rozdílným podmínkám je připraveno pro diváky to nejlepší, co mohou očekávat. Celý stadion je třikrát větší než O2 Aréna, a proto je zde prostor pro více ramp, více triků, delší vzdálenosti skoků. Diváci tak nebudou ochuzení o nic, co doposud mohli vidět na vlastní oči nebo v televizi.

Libor Podmol: „Tahle akce rozhodně má koule! Těším se, jak to společně s klukama v Praze rozbalíme. Česko konečně uvidí opravdovou venkovní monster parádu a já jsem rád, že budu při tom.“

Můžete se těšit také na pokus o frontflip, což je jedna z nejlákavějších částí programu, na Harley Davidson vzhůru nohama, čtyřkolku, která si nenechá nic líbit, a v neposlední řadě také oblíbený sněžný skútr. Fyzikálně nemožné triky, ale přesto uskutečnitelné. Už se nemůžete dočkat? Nedivím se. Doufám, že se v červnu ve Vršovicích uvidíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Libor Podmol si „podmolil“ Brazílii a je mistrem světa