Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Libhošť, vesnička, která si vydobyla samostatnost

Redakce

Redakce

24. 2. 2011

Možná jste o této vesničce v poslední době slyšeli v televizi nebo četli na internetu.  Libhošť se osamostatnila od města Nový Jičín a  T. G. Masaryk byl prohlášen čestným občanem této malebné vesničky.

FOTO: Fojtství

Fojtství, Foto: Václav Šimíček

Libhošť je vesnička ležící asi 4 km od Nového Jičína. Není velká ani malá a ve vesnici najdete mnoho pěkných historických budov. Uprostřed vesnice dominuje budova fojtství a kostel Sv. Jakuba. Ve fojtství se konají různé kulturní akce, dole najdete stylovou vinárnu.

Pěknou procházku si můžete udělat na Břehy, které se pyšní větrným mlýnem holandského typu. Z tohoto místa je úžasný rozhled. Při pěkném počasí je vidět dokonce hora Praděd.

Vhodné místo k cyklistice i turistice

V lesích okolo Libhoště najdete ideální cesty pro cyklisty ale i turisty. Jednou z nejvyhledávanějších je cestička k místním rybníkům nebo k chaloupce, kde se můžete osvěžit vodou ze studánky. Ideální je také výlet k  místní hoře Hůrce a dále do Rybího nebo Štramberka. V lesíku zvaném Sovka si budete připadat jako v legendárním Hobitíně.

FOTO: Kostel Sv. Jakuba, Foto: Václav Šimíček

Kostel Sv. Jakuba, Foto: Václav Šimíček

Kulturní akce i pohoda pod kaštanem

Středem vesnice vede silnice zvaná císařská, která je doslova z kopce do kopce. Proto i zdejší divadelní klub byl nazván Z kopce do kopce. Ve vesnici se konají také četné výstavy a akce a na místním velkém hřišti se koná pravidelný Slet čarodějnic, stavění máje nebo Den obce.

V obci najdete tři hospůdky a v každé se točí jiné pivo. Večerní letní posezení v zahrádce, kde si pohovíte pod velkým ořechem, prostě stojí za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Libhošť, vesnička, která si vydobyla samostatnost