Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Liberty Cafe, pohodlně a nerušeně v centru Brna

Redakce

Redakce

19. 8. 2010

Liberty cafe Ráno nebo večer nehraje v druhém největším městě České republiky příliš velkou roli. V Brně se prostě čas ani lidé nezastaví. Na samotném největším náměstí naleznete nespočet restauračních zařízení a kavárniček. Při volbě letního posezení a především celodenního odpočinku si nejspíš ani z velkého množství podniků nevyberete. Ten správný trumf se skrývá v boční uličce poblíž nejznámějšího turistického místa v Brně, Liberty Cafe.

FOTO: Liberty cafe

Liberty Cafe, Foto: Kateřina Gambolisová, Topzine.cz

Ven či dovnitř?

Pouhých dvacet kroků nás dělí od zmiňovaného každodenního presu a klidného Liberty Cafe. Příjemnou atmosféru lze za letního počasí čerpat na stromky osázené zahrádce, která je bohužel řešena stupňovitě. Pro nedostatek míst jsem byla tedy nucena zvolit místo – jak jsem později zjistila – přímo pod hlučnými hosty. Tato drobná svahem způsobená nepříjemnost mě však neodradila a já se přemístila do samotného jádra kavárny.

Velkou pozornost na sebe svedl velký bar přímo naproti vstupu, kde mě mile přivítala usměvavá pánská obsluha. Host má dokonce možnost volby mezi dvěma podlažími. Při výběru prvního bychom však získali opět výhled na přeplněnou zahrádku.

Ukázalo se, že to co jsem celou dobu hledala – tedy komfortní a tiché prostředí – se nachází právě v poschodí druhém.

Sytě červené schody jsou hranicí do světa pohodlí a klidu. Příjemným překvapením byl velký prostor a měkké sedačky, ve kterých najde útočiště i náročný host. Zákazník má navíc výborný výhled na čistou uličku nebo možnost kochat se kovovou dekorací ptáčků rozmístěných na stěnách.

Hořká káva, sladký dezert

Jídelní lístek nabízí celou řadu možností a chutí. Čím se Liberty Cafe může opravdu pyšnit, je to nejdůležitější – výborná káva. Jestliže vaše volba bude kupříkladu nadýchané cappuccino, číšník vám na pěně vykouzlí třeba i srdíčko.

Host si může pro zahnání menšího hladu vybrat salát nebo křupavé panini, já jsem zvolila sladký a známý dezert tiramisu.

FOTO: Dezert

Sladké tiramisu, Foto: Kateřina Gambolisová, Topzine.cz

Na shledanou příště!

Chutná káva, příjemné posezení i obsluha, to vše je Liberty Cafe. Kavárnu lze díky dlouhé otvírací době využít prakticky až do noci, není tedy divu, že tento stylový podnik stále získává na oblibě.

www.libertycafe.cz

ADRESA:
Radnická 07, Brno

OTEVÍRACÍ DOBA:
Pondělí – čtvrtek: 8:00 – 23:00 hod.

Pátek: 8:00 – 24:00 hod.

Sobota: 9:00 – 24:00 hod.

Neděle: 10:00 – 21:00 hod.

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ano
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ne
TIP NA JÍDLO:
Cappuccino a Tiramisu, 102 Kč
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 4**** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Liberty Cafe, pohodlně a nerušeně v centru Brna