Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Liam Gallagher z Oasis plánuje po lednu založit novou kapelu

Markéta Pešková

Markéta Pešková

27. 10. 2009

Liam Gallegher z kapely Oasis, která oznámila svůj rozpad letos v srpnu, chystá na začátek příštího roku svůj comeback na hudební scénu s novým projektem. Po lednu chce založit novou kapelu. Uvedl to internetový portál angryape.com.

Zdroj:hi.baidu.com

Zdroj:hi.baidu.com

Oasis byli jedni z hlavních představitelů tzv. britpopu a jejich začátek se datuje do roku 1991. Za celou dobu své existence kapela měla jediné dva členy, kteří v ní působili po celé období, byli to bratři Liam a Noel Gallegherovi. Konec Oasis veřejně začal tím, že Noel v srpnu tohoto roku oficiálně oznámil, že ze skupiny odchází. Následně se jeho bratr Liam vyjádřil, že Oasis již nejsou. Poslední album skupiny Dig Out Your Soul vyšlo v roce 2008.

Dle svých slov se Liam nyní potřebuje vzdálit od všeho, co souvisí s Oasis. V těchto dnech tráví čas doma, především relaxací. „Potřebuju se na chvíli zbavit hudby a potom něco začnu, možná po lednu, chci udělat něco odlišného, uvidím, jak to půjde,“ uvedl Liam a dodal: „Oasis, to je jenom jméno, ale já jsem pořád to, co jsem, a mohu jít a udělat něco úplně jiného. Mám v sobě hudbu. Člověk nikdy neví, jak to dopadne, dokud to nezkusí.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Liam Gallagher z Oasis plánuje po lednu založit novou kapelu