Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Liam Gallagher představuje svou novou kapelu Beady Eye

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

5. 1. 2011

foto: Beady EyePo odchodu Noela Gallaghera, kytaristy a především skladatele, udělali zbylí členové britské legendy Oasis to nejlepší, co mohli – založili společně novou kapelou s názvem Beady Eye. Jejich první album Different Gear, Still Speeding vyjde 28. února 2011.

FOTO: Beady Eye

Skupina Beady Eye, Zdroj: oficiální stránky kapely

Kapela Oasis se proslavila jako jeden z hlavních průkopníků britpopu, především album (What’s the Story) Morning Glory a jeho zřejmě nejslavnější písnička Wonderwall se hluboko vryly do paměti do povědomí široké veřejnosti. Po odchodu klíčového skladatele a kytaristy Noela Gallaghera se zbylí členové v čele s Noelovým bratrem Liamem rozhodli nepokračovat v odkazu Oasis a raději založili novou kapelu, Beady Eye.

Vznik kapely Beady Eye se tedy datuje na konec roku 2009, za tu dobu stihli Liam Gallagher, Gem Archer, Andy Bell a Chris Sharrock vydat již dva singly, Bright the Light a Four Letter Word. Jejich první deska s názvem Different Gear, Still Speeding vyjde 28.února tohoto roku.

Znějí jako Oasis, ale Oasis to nejsou

Název nového alba, Different Speed, Still Speeding, přesně vystihuje záměr kapely Beady Eye (v překladu prasečí očko). Sice se už nejmenují Oasis, ale svou příslušnost k  této britpopové legendě její bývalí členové nepopírají. Z obou vydaných singlů je ale jasný posun v tvorbě, od britpopu se poměrně výrazně pohnuli k lehce psychedelickému a retro rocku. Nechme se překvapit, jaký bude výsledný dojem z nového alba.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Liam Gallagher představuje svou novou kapelu Beady Eye