Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

LFŠ 2012 navštíví oceňovaný íránský režisér. Přibude i nafukovací kino

Letní filmová škola, která se každoročně koná v Uherském Hradišti, zveřejnila novou programovou nabídku a potvrdila účast dalšího hlavního hosta. Je jím íránský spisovatel, malíř a filmový režisér Abbás Kiarostamí.

FOTO: Abbas Kiarostami

Abbás Kiarostamí při natáčení. Zdroj: lfs.cz

Letní filmová škola jako hosta letošní retrospektivy oslovila režiséra Abbáse Kiarostamího. Tvůrce na festival přijede představit výběr deseti filmů ze své tvorby.

Mezi promítanými filmy od režiséra Abbáse Kiarostamího budou mimo jiné i klíčové tituly Chuť třešní, Pod olivovníky, Vítr nás odvane a Věrná kopie. Snímky tohoto íránského tvůrce sbírají ocenění na prestižních světových festivalech, v roce 1997 to byla například Zlatá palma v Cannes za film Chuť třešní.

Další novinkou ve zveřejněné programové sekci je téma současného ruského filmu, které se soustředí na klasickou hranou tvrobu, dokument a také na experimentální snímky. Představí se zde režiséři Andrej Zvjagincev a Alexej Balabanov spolu s dalšími ruskými tvůrci.

video
play-sharp-fill

Novinkou oproti předchozímu ročníku bude nafukovací kino Espace Dorleans dovezené z Francie. Ve výsledku se ale počet projekčních míst nezmění, protože nový prostor pouze nahradí Slovácké divadlo, které je tento rok v rekonstrukci. Výhodou je, že kino disponuje 35 mm promítačkou, díky níž lze filmy promítat klasickým způsobem. Mobilní Espace Dorleans mohou znát diváci také z MFF v Karlových Varech, kde pravidelně stojí před hotelem Thermal.

Informace o festivalu:
Datum: sobota 21. – sobota 28. července.
Místo: Uherské Hradiště.
Vstupné: akreditace online od 250 do 1400 korun.

Letošní ročník rovněž rozšířil divadelní sekci, jejím tématem je improvizace a interakce s divákem. Program divadelního stanu zaplní po osm dní představení, filmové soutěže (Cinematch) ale také beatboxové vystoupení. Hostem bude vicemistr světa v loopingu a dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu En.dru. O divadelní improvizace se postarají divadelní soubory VOSTO5, Nová síť, Buchty a loutky, Teatro Truhla a Ochotní pro cokoliv.

Letní filmová škola 2012 začíná 21. července a potrvá do 28. července. Oproti zavedené tradici deseti dní ve filmovém ráji se letos festival zkrátí na dobu osmi dní. Pokud ještě váháte, zda navštívíte 38. ročník LFŠ, tak do 31. května máte poslední šanci ušetřit na akreditaci až 400 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

LFŠ 2012 navštíví oceňovaný íránský režisér. Přibude i nafukovací kino