Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Ležérní pánská móda Billyho Reida snoubí hippies a dandy styl

Petra Červená

Petra Červená

14. 2. 2012

Americký návrhář Billy Reid vytvořil univerzální kolekci pro toulky po Madison Avenue i pro procházku po turistických značkách. Nedbalý, ležérní styl zaznamenal velký úspěch.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Billy Reid

K dokonalosti stačí smíchat špetku hippies s dandy stylem., Zdroj: gq.com

Billy Reid vyrostl v Amite v Louisianě, jižně od hranic Mississippi. Studoval módní návrhářství a merchandising na Art Institute v Dallasu.

Ještě při studiích začal pracovat pro Saks Fifth Avenue. Poté strávil šest let u Reebok. Svou první kolekci představil na jaře roku 1998.

Trnitá cesta za úspěchem

V roce 2001 získal prestižní ocenění od CFDA jako nejlepší pánský designér. Bohužel díky ekonomickému propadu byl nucen na jaře 2002 na čas ukončit svou činnost a odstěhoval se do Alabamy. Nepropadl však skepsi, pustil se do boje a za několik let si vydobyl zpět ztracenou prestiž.

FOTO: Interiér obchodu Billyho Reida

Interiér obchodu Billyho Reida, žádný stres a spěch., Zdroj: billyreid.com

Podařilo se mu to návratem ke kořenům a ke klasickým stylům. Ve svých obchodech klade Billy důraz na velmi osobní, teplé a pohostinné prostředí. Z toho vychází i jeho tvorba. Pohodlné, ale kultivované oblečení, které má přívlastek multifunkční. Hodí se do společnosti, na odpolední party i toulky městem.

Atmosféra zašlé elegance

Přírodní atmosféru podtrhovala stylizace přehlídkového mola. Na něj se prodral čerstvý závan 70. let. Obleky s širokými klopami, měkké, texturované tkaniny, přírodní materiály, hlavně len a bavlna.

V barvách se Reid vyhnul křiklavým kanárkům a zvolil bílou, béžovou, odstíny šedé, hnědé a modré.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Billy Reid

Nedbalá elegance nevyjde nikdy z módy., Zdroj: gq.com

Na šortkách se objevil i prošívaný patchwork, který se stal dominantním prvkem celého modelu. Vybledlé barvy s nádechem patiny, lehkost a prostá jednoduchost ve střizích dodávaly jednotlivým modelům punc pohodlnosti a elegance.

Čtěte také: Jak vybrat správnou pánskou košili

Klobouky a kapesníčky v kapse saka byly jako ze starých časů, kdy gentleman nebyl ohroženým druhem. Svět je sice stále v pohybu, ale proč měnit eleganci v barevné šílenství a smířit se s tím, že galantnost je vymírající vlastností?

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Billy Reid

Ideální oblečení pro májové rande., Zdroj: gq.com

Přirozené, nenucené modely Billyho Reida svádí k představám na posezení u kávy a pak možná na sklenku bourbonu. Model s širokými plátěnými kalhoty a rozhalenou košilí láká pro změnu k návratu do dob hippies.

Jarní kolekce podněcuje fantazii a klade si otázku: oblékat muže nebo svlékat velmi, velmi pomalu?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ležérní pánská móda Billyho Reida snoubí hippies a dandy styl