Menu
TOPZINE.cz
Krása

Let’s dance: Kolik tanců umíš, tolikrát jsi člověkem!

Redakce

Redakce

15. 9. 2010

V první části článku jsme si uvedli, proč se tanci věnovat a k čemu všemu nám pomáhá. A nyní se pojďme podívat, jaké různé druhy tanců se nám nabízí, co od nich očekávat a snad si mezi nimi naleznete i ten svůj, který bude nejlépe vyhovovat vaší nátuře a temperamentu.

Zdroj: latindancestore.com

Vlnění v rytmu Latino

Většina žen žije s předsudkem, že k tanci je nutné mít také partnera. Ovšem to dnes rozhodně není pravdou. Samozřejmě, že například latinskoamerické tance vypadají s partnerem lépe. Ale i tyto mohou být upraveny tak, abychom je mohly tančit samostatně. Vybrat si můžete ze široké škály, kterou nabízejí taneční centra po celé republice.

Rozvlňte se v rytmech kubánské Salsy či brazilské Samby nebo to rozjeďte dynamickým tancem Cha-cha. Všechny jmenované druhy můžete také skloubit prostřednictvím dnes velice oblíbené Zumby. Řekněme, že jde o jakési aerobní cvičení za použití tanečních prvků. Během hodiny Zumby můžete spálit 800 až 1000 kalorií, což není k zahození. Nejedná se však o klasický druh tance.

Zdroj: sweden.se

Emotivní projev

Pro ty, jež se zaměřují více na své nitro a chtějí se do tance položit takříkajíc „od základů“, existuje scénický tanec a Jazz Dance. Jejich prostřednictvím můžete lépe vyjádřit své pocity, získáte klasickou taneční průpravu a v průběhu hodiny dokonale „zničíte“ své tělo. Tento druh můžeme vidět v různých divadelních tanečních vystoupeních nebo muzikálech. Oproti klasickému tanci (baletu) je nápaditější, svěžejší a mnohem více se skrze něj vyjadřují emoce tanečníka nebo postavy, jež ztvárňuje.

Zdroj: triplethreatstudio.com

Sexy Flamenco

Hodně z vás si ale může oblíbit temperamentní Flamenco. Energický španělský tanec, při němž si osvojíte krásné hrdé držení těla, popřípadě vybijete zlost při rytmickém vydupávání a svedete každého muže za použití vkusného vějíře. Tento druh tance ve vás probudí přirozenou ženskost, sílu a naučí, jak správně využít všech částí těla ke smyslnému projevu.

„Let´s dance“ je v kurzu

Velice populárním se v současné době ukazuje také Street dance (tzv. „pouliční tanec“), který v sobě zahrnuje různé styly jako Break dance, R’n’B, Hip Hop, X-Dance, Just Dance, ModernStreet, Jazz-Latin Street a Reggaeton. Oblíbený je zejména mezi mládeží, kterou láká tanec, ale nevyhovují jí klasické druhy tanců.

V posledních letech se Street dance na nás valí ze všech stran, natočila se řada filmů s tímto žánrem a leckde zaslechneme i danou hudbu. Dalo by se říci, že se stal jistým fenoménem současnosti. Není se však co divit, neboť rytmická hudba, neuvěřitelné pohyby tanečníků a jejich image, nic z toho vás nenechá chladnými.

Zdroj: hiphoplive.ro

Rozbalte to!

Můžete si tedy vybrat ze spousty tanečního vyžití a přesně ten typ, který se hodí k vaší povaze a nárokům. Kromě navštěvování kurzů můžete také sladit svůj životní styl, oblékání, hudbu či uměleckou tvorbu s kulturou daného tance. Nikde nejsou meze, záleží jen čistě na vás, jak necháte promlouvat své tělo a svou duši.

Jistě se budete cítit mnohem lépe a při návštěvě všelijakých tanečních klubů, ať již v rytmu Latino či Street dance, bez váhání vplujete na parket. Okouzlíte tak nejen své protějšky, ale i všechny ty postávající u baru, kteří nemají odvahu se připojit. A v neposlední řadě si VY budete připadat krásná, pohodová a především sexy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Let’s dance: Kolik tanců umíš, tolikrát jsi člověkem!