Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Letošní hit! Pánská taška na jedno rameno

FOTO: Pánská taškaDříve si pánové nedovedli ani představit, že by nosívali tašku na jedno rameno, mnohým to mohlo připadat poněkud zženštělé, ale dnes je tomu jinak. Módní trh nabízí nespočetné množství těchto tašek, které si znovu podmanily módní průmysl, takže si pánové jistě vyberou a nacpané kapsy riflí se tak doufám stanou minulostí.

FOTO: Pánská taška

Pánská taška na jedno rameno, Zdroj: boingboing.net

Zasáhneme-li malinko do minulosti, tak se dozvíme, že starověké předky dnešních tašek na ramena lidé vytvářeli z listí a dřeva. Později byly nalezeny malby v jeskyních a na kamenech, kdy především muži nosili tašky přivázané okolo pasu. Ve středověku již obě pohlaví vykračovala s taškami na ramenou, přehozenými křížem nebo uvázanými okolo pasu.

Velmi často je nosívali také zemědělci, kteří v nich mívali semínka a jak chodili po polích, tak je z tašek pohodlně vysypávali. Postupem času muži na tašky zanevřeli a začali je darovávat ženám, což naše předchůdkyně s nadšením uvítávaly.

FOTO: Pánské tašky

Zdroj: overstock.com

Ale zpět k dnešním taškám. Nacpané kapsy u jeansů a kalhot všemožnými předměty, mobily počínaje a peněženkami konče, nejsou to pravé ořechové. Troufla bych si říci, že to dokonce vypadá nevkusně. Proto si myslím, že někteří muži zpětný příchod těchto tašek velice uvítají.

Je možno si vybrat z mnoha variant – tašky sportovní i elegantní, kožené, z koženky, z různých pevných materiálů a látek. Všechny vypadají skvěle. Pro letošek vévodí tmavší barvy, černé, tmavě modré, různé odstíny hnědé, šedé a zelené. Tašky mají většinou i kapsu na mobil. Takže máte všechny poklady – mobil, peněženku, doklady – dobře schované.

FOTO: Pánská taška Adidas

Zdroj: schuh.co.uk

Pokud jste si ochotni připlatit, můžete volit ze značek jako Gucci, Dolce & Gabbana, Louis Vuitton, Storm, tam najdete spíše eleganci. Pokud chcete levnější variantu elegantních tašek, zvolte třeba Baťu.

Jestli se spíše kloníte ke stylu sportovnímu, tak značky jako Adidas, Nike, Husky, Puma a podobné jiné vám nabídnou široký výběr. Dobrou zprávu mám i pro příznivce hudby, některé vybrané obchody prodávají tyto tašky s motivem vaší oblíbené kapely nebo interpreta.

FOTO: Pánská taška

Pánská taška Louis Vuitton, Zdroj: ioffer.com

Takže pánové, nemějte z těchto tašek strach a odvažte se. Bude vám to slušet. A dámy mají alespoň dobrou inspiraci pro skvělý dárek svému miláčkovi.

FOTO: Pánská taška Mic

Pánská taška Mic, Zdroj: blogspot.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letošní hit! Pánská taška na jedno rameno