Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Letošní Finále zakončily 2Bobule

Redakce

Redakce

27. 4. 2010

Tereza-VoriskovaLetošní 23. ročník festivalu českých filmů Finále 2010 byl divácky velmi úspěšný. Program byl letos zakončen projekcí snímku 2Bobule, diváci také měli možnost zhlédnout film Zatemněná demokracie o radikálech, kteří v ten samý den měli pochodovat Plzní, a spoustu dalších zajímavých filmů.

Dešťová víla, Zdroj: Distributor filmu

Dešťová víla, Zdroj: distributor filmu

Pohádka Dešťová víla byla natočena podle předlohy německého spisovatele 19. století Theodora Storma a režíroval ji Milan Cieslar. Do Plzně na filmový festival Finále ji přijela představit herečka Kateřina Macháčková, která ve filmu představovala jeden ze živlů, Zemi.

Zatemněná demokracie

Film Olivera Maliny Morgensterna Zatemněná demokracie měl projekci v ten samý den, kdy se v Plzni sešli k plánovanému pochodu neonacisté. Tento snímek je kritickým svědectvím mapujícím aktivity českých neonacistů a ozřejmujícím jejich souvislost s hitlerovskou ideologií. Sledovali ho mimo jiné ministr vnitra ČR Martin Pecina, primátor Plzně Pavel Rödl a předsedkyně Židovské liberální unie Věra Dvořáková. Diskutovat po filmu přišel i autor námětu a producent filmu Oldřich Stránský. V diskuzi se dospělo i k tomu, že situace se mění k lepšímu, protože radikálové tentokrát Plzní neprošli.

Tereza Voříšková ve filmu 2Bobule, Zdroj: www.pragency.cz

Tereza Voříšková ve filmu 2Bobule, Zdroj: pragency.cz

2Bobule

Program letošního Finále zakončila projekce filmu 2Bobule režiséra Vlada Lanného. Společně ji uvedly herečky Jana Švandová a Alice Šnirychová. Alici Šnirychovou zaujal režisér Vlad Lanné již při prvním setkání. Řekla k tomu: „Podívala jsme se mu do očí a viděla jsem mladého, splašeného, tvůrčího, ruského člověka. “

Jana Pidrmanová ve snímku 2Bobule, Zdroj: www.pragency.cz

Jana Pidrmanová ve snímku 2Bobule, Zdroj: pragency.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letošní Finále zakončily 2Bobule