Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Letopisy Narnie ztratily svého producenta. Zemřel teprve v 39 letech

Redakce

Redakce

22. 2. 2011

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka zdroj: distributorPerry Moore, producent filmové série Letopisy Narnie a autor knihy Hrdina, která pojednává o homosexuálním teenagerovi se superschopnostmi, náhle zesnul ve věku pouhých devětatřiceti let. Stalo se tak v sobotu 19. února v New Yorku.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka zdroj: distributor

Filmová série Letopisy Narnie přišla o svého producenta, Zdroj: distributor filmu

Perry Moore je nejznámější pro své dvoje obrovské zásluhy. Jednak je tím post výkonného producenta všech tří filmů ze série Letopisy Narnie, jednak je tím jeho kniha s názvem Hrdina z roku 2007. Včetně produkování tolik úspěšných Letopisů na motivy knih C. S. Lewise je i autorem oficiálního ilustrovaného průvodce filmem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Román Hrdina (Hero) z roku 2007 byl zase oceněn Lambda Literary Award jako nejlepší román pro mladé gaye, lesbičky, bisexuální a transgenderované děti a dospělé. Jak prohlásil sám Moore, který byl mimo jiné také gay, chtěl vyprávět příběh svého otce, vietnamského veterána a jeho syna, a nejen pro jeho víru v to, že síla literatury může změnit svět.

Bohužel, tuto sobotu nás tento muž s pestrou kariérou v televizi a filmu jakožto producent, scenárista a režisér opustil. Stalo se tak náhle v jeho pouhých devětatřiceti letech. Byl nalezen v bezvědomí v koupelně svého bytu na Manhattanu v New Yorku. I přes okamžitý převoz do nemocnice a co nejpohotovější zásah lékařů mu již nebylo pomoci. Jeho otec Bill Moore a jeho přátelé řekli, že trpěl chronickou bolestí zad.

Perry Moore, který včetně již zmíněných počinů režíroval drama Lake City se Sissy Spacek, se narodil ve Virginii a studoval angličtinu na Virginské univerzitě. Svou kariéru začal rozjíždět v televizi na programech MTV a VH1, pracoval pro Rosie O’Donnell Show a později se připojil ke společnosti Walden Media, která produkovala filmy podle knih C. S. Lewise.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letopisy Narnie ztratily svého producenta. Zemřel teprve v 39 letech