Menu
TOPZINE.cz
Krása

Léto už je za dveřmi: jak být zdravá a krásná vždy a všude?

Užíváme si poslední jarní dny a léto je skoro tady! Ještě předtím, než teplota vzduchu stoupne nad 28 stupňů a všichni budou balit kufry na dovolenou, měly byste stihnout několik věcí jen pro sebe. V tomto článku najdete pár tipů, jak nezanedbávat své vlastní tělo.

  • Zakupte účinnou SPF ochranu

Už bylo tisíckrát řečeno, že přebytek ultrafialového záření má negativní vliv na stav pokožky. Může vzniknout pocit napnutí, pokožka se začne loupat a také jste určitě slyšely o pigmentových skvrnách a fotostárnutí pokožky. Tomu všemu můžete zabránit, pokud si pořídíte kvalitní přípravek s SPF. Nejpohodlnější formát opalovacího pleťového přípravku je fluid, pro ochranu pokožky těla však dávejte přednost mléku.

POZOR! Vrstvu přípravku s SPF musíte obnovovat každé dvě hodiny nebo po každém koupání.

  • Aktivně zvlhčujte svou pleť

Suchá pleť je často matná, což dodává obličeji unavený vzhled. Najděte si čas na odpočinek a jednou týdně naneste účinný zvlhčující přípravek, díky kterému bude vaše pleť zářivá i vyživená. Kvalitní pleťová maska navíc pomůže skrýt některé nedokonalosti.

  • Nezapomeňte na nohy

V létě se musíme zaměřit i na obuv. Dejte přednost sandálkům s tenkými pásky a na nízkém podpatku. Je to hlavní trend pro léto 2021! A samozřejmě si nalakujte nehty na nohou! Vyberte lak na nehty ve svém oblíbeném odstínu, který vám ještě navíc zvedne náladu!

  • Zdůrazňujte své přednosti

Je možné, že jste přes zimu trochu přibraly na váze. Ale to není žádná katastrofa! Vyberte si plavky, které dokážou vyzdvihnout přednosti vaší postavy a skrýt nedostatky. Pokud to uděláte správně, pak se budete cítit mnohem lépe a sebejistěji.

  • Řekněte NE stresu

Když jsme ve stresu, náš organismus produkuje více kortizolu, což může u některých lidí způsobit přebytečné ukládání tuku. To v letní sezóně určitě nepotřebujeme. Naučte se vyrovnat se stresem pomocí jógy nebo horké koupele před spaním. Nevyžaduje to hodně času a úsilí, ale příznivě ovlivní vaše tělo a psychický stav.

  • Relaxujte!

Pamatujte si, že čím jste veselejší a šťastnější, tím atraktivněji vypadáte. Buďte hrdé na své úspěchy, i když jste možná nedosáhly všech svých cílů. Užívejte si každý den!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Léto už je za dveřmi: jak být zdravá a krásná vždy a všude?