Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Léto hereckých osobností 2013: Eva Holubová se představí jako Hvězda

Redakce

Redakce

25. 6. 2013

Desátý ročník festivalu Metropolitní léto hereckých osobností během dvaašedesáti večerů oživí letní scénu Vyšehradu. Od 25. června do 31. srpna se vedle světových premiér Studia DVA objeví na prknech i úspěšné inscenace z předešlých ročníků a hudební off program.

FOTO: Hvězda Eva Holubová

Eva Holubová jakožto držitelka Českého lva Hvězdu nejen hraje, ale také jí je. Zdroj: Studio DVA

Festival zahájí premiéra hry Patrika Hartla Hvězda. Jedná se o one woman show, v níž zazáří Eva Holubová v roli seriálové herečky.

„Málokdy se mi stane, že by inspirace k vymyšlení divadelní hry přišla v jediném okamžiku a rozvinula se v konkrétní příběh jen během několika desítek minut. U Hvězdy tomu tak ale bylo,“ říká o své nejnovější inscenaci autor a režisér. Ten má za sebou režii například diváky oblíbeného Cavemana nebo Půldruhé hodiny zpoždění.

Další premiérou je komedie Opačné pohlaví z pera Davida Tristrama, současného britského scenáristy. Milostný čtverec zde ztvární Jana Krausová, Bob Klepl, Roman Štabrňák a Michaela Maurerová v alternaci s Annou Šiškovou. Režie se ujal Adam Kraus.

FOTO: První čtená zkouška Opačného pohlaví

V opačném pohlaví se setkáte s milostným čtyřúhelníkem.

Na letní scény se vrátí i loňské premiéry. Dílo brita Arnolda Weskera Ženy přežijí! stejně jako Kutloch aneb I muži mají své dny od německo-islandského dramatika Kristofa Magnussona. Chybět nebude ani scénické čtení pohádek Oscara Wilda v podání Jany Krausové a Adama Krause za hudebního doprovodu houslisty Karla Holase.

Hudební off program nabízí vystoupení Lenky Filipové, která v rámci své tour Concertino 2013 zazpívá za doprovodu smyčcového tělesa Brno Strings. Ze Slovenska zamíří na pražský Vyšehrad šansoniérka Szidi Tobias či Katarína Knechtová.

Těšit se můžete ale i na Věru Špinarovou, Dana Bártu, Věru Martinovou nebo na hudební projekt Michala Horáčka Český kalendář.

25. června – 31. srpna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Léto hereckých osobností 2013: Eva Holubová se představí jako Hvězda