Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Letní škola Univerzity Jana Evangelisty Purkyně je zadarmo

Redakce

Redakce

29. 7. 2010

Každým rokem řada univerzit a dalších vzdělávacích organizací během prázdnin pořádá letní vzdělávací kurzy. Jinak tomu není ani v případě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, která letos již osmnáctým rokem ve spolupráci s katedrami matematiky, fyziky, biologie, chemie a germánských jazyků připravila širokou nabídku letních škol, ve které si každý najde to své.

Letní škola o přírodě, Zdroj: UJEP

Po přečtení úvodních řádků si asi řada studentů poklepe na čelo s otázkou, proč by se měli během letních prázdnin biflovat matematické vzorečky. Jejich reakci by asi většina z nás dokázala velice snadno pochopit, avšak letní školy UJEPu nejsou biflovacími tábory. Naopak se tato volnočasová aktivita zaměřuje spíše na praktické získávání dovedností a znalostí o přírodě, fyzice a matematice.

Jednoduše řečeno, letní škola UJEP zastává heslo škola hrou. Studenti, kteří se rozhodnou strávit část svých prázdninových dnů na letní škole, se tedy mohou těšit na množství sportovních klání, doplněné o zajímavé přednášky vedené zábavným způsobem. Hlavním heslem organizátorů letní školy totiž je:  Umění hrát si při výkladu.

Letní škola UJEP o botanice, Zdroj: UJEP

Už je potřeba zmínit asi jen poslední plus letní školy, a to, že díky spolupráci s ministerstvem školství České republiky a Evropským sociálním fondem je vše, včetně ubytování a stravy, pro studenty a jejich učitele zdarma. Na co tedy ještě čekáte?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní škola Univerzity Jana Evangelisty Purkyně je zadarmo