Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Letní scéna Divadla Ungelt nabízí známá jména v pěti představeních

Redakce

Redakce

14. 8. 2011

FOTO: Letní scéna Divadla UngeltZatímco řada divadel si přes léto užívá divadelních prázdnin, pražské Divadlo Ungelt v červnu posedmé otevřelo Letní scénu. Pod otevřeným nebem na hradčanském Novém Světě se budou odehrávat divadelní a hudební představení až do 3. září.

FOTO: Letní scéna Divadla Ungelt

Letní scéna pod otevřeným nebem Zdroj: letniscena.cz

Současný ročník Letní scény nabízí tři činoherní kusy v režii Ladislava Smočka. V tragikomedii Fígl uvidíte Václava Postráneckého, Alenu Vránovou a Martu Vančurovou.

Vránová se objevuje, spolu s Františkem Němcem a Petrem Kostkou, i ve hře Ledňáček. Všichni tři byli za herecký výkon nominováni na Cenu Thálie za rok 2008. Třetím titulem je energická komedie Na útěku se skvělou Janou Štěpánkovou a Zlatou Adamovskou.

Dané hry měli diváci možnost zhlédnout již dříve na kamenné scéně Divadla Ungelt. „Od příštího léta však počítáme s tím, že tituly uváděné na Letní scéně tady budou mít svou premiéru a budou se hrát jen tady. V budoucnu bude tedy repertoár Letní scény složený výlučně z titulů, které byly speciálně pro Letní scénu vybrány a nastudovány,“ popisuje mluvčí Divadla Unglet Linda Pajić plány do budoucna.

FOTO: Vránová a Němec ve hře Ledňáček

Hra Ledňáček o vdově, sirovi a jeho kominíkovi, Foto: Veronika Patková, Letní scéna

Novinkou je divadelní hit Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Chantal Poullain, coby Madame Lily Harrison, si najme Michaela Minettiho, ztvárněného Pavlem Křížem, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, cha-chu a moderní tanec.

Letošní repertoár kromě těchto divadelních her počítá také s osvědčenou klasikou čítající tradiční pěvecký recitál Marty Kubišové, který se objevil také v minulých letech. V průběhu července si zpěvačka pozvala na scénu mimo jiné kolegy Anetu Langerovou, Věru Špinarovou nebo Václava Neckáře.

Letní scéna nabízí možnost zhlédnout jinak často vyprodaná představení, premiérové kusy i hudební produkci. Zároveň poskytuje specifickou atmosféru představení odehrávajících se pod otevřeným nebem. Daný repertoár včetně Šesti tanečních hodin bude Divadlo Ungelt uvádět i na podzim v prostorách kamenné scény.

FOTO: Hra Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Chantal Poullain s Pavlem Křížem Foto: Bohdan Holomíček, Letní scéna

Letní scénu slavnostně zahájila Livia Klausová. Funguje tedy letos sedmým rokem a divadlo počítá s plány do budoucna na další čtyři letní sezony. Podle mluvčí Lindy Pajić byla hlavním důvodem vzniku scény nedostatečná kapacita kamenného divadla, která nestačila uspokojit divácký zájem. „Letní scéna má téměř trojnásobnou kapacitu hlediště a může přivítat i mimopražské návštěvníky, kteří v létě do hlavního města přijíždějí,“ popisuje Pajić výhody Letní scény.

Letní scéna Divadla Ungelt

Nový Svět, Hradčany

Kdy: 13. 6. – 3. 9. 2011

Vstupenky: 290–580 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní scéna Divadla Ungelt nabízí známá jména v pěti představeních