Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Letní kolekce Tracy Reese nás baví. Hodně romantiky s retro atmosférou

Petra Červená

Petra Červená

31. 5. 2012

Sezóna jaro/léto je pro módu mnohem zajímavější než chladné a mrazivé období bez slunce. Do vůně léta se hodí barvy, potisky, vzdušné šaty, slunečníky či malé kloboučky. To vše najdete v kolekci Tracy Reese.

FOTO: Tracy Reese jaro/léto 2012

Květinový ráj pro romantičky, ale nic pro alergiky, Zdroj: style.com

Móda je to, kdy se fantazie stává na okamžik skutečností. A Tracy Reese tvoří takové modely, které přesně zhmotňují její romantické představy o letních šatech s lučními květy. Z aktuální kolekce noblesa bílého overalu s kloboukem připomíná 30. léta minulého století, kdy galantnost mužů byla ještě samozřejmostí.

Rodačka z Detroitu

Tracy Reese se narodila 12. února 1964 v Detroitu v Michiganu. Na svou vysněnou školu Parsons School of Design se dostala v roce 1982.

Pracovala pro několik předních designérů, například pro Martine Sitbon u firmy Arlequin nebo pro módní dům Perry Ellis, který byl poslední zastávkou před zahájením vlastní značky v roce 1998.

FOTO: Tracy Reese jaro/léto 2012

Uvolněný plážový styl se slunečníkem

Kromě dámských ready-to-wear kolekcí Tracy navrhuje i obuv a doplňky pro domácnost.

Tracy má v módě ráda rozpor. Spojuje modernost s dávno zapomenutými styly, prvky i látkami. Typické jsou pro ni jasné barvy, unikátní potisky a složité vzory.

Kolekce jaro/léto 2012 s lehkou nostalgií

Molo zahltily modelky v romantických šatech zdobených nostalgií, šarmem a luxusem. Hlavní roli si zahrála grafika, velké květinové vzory na trikách či šatech, buď se třpytivými odlesky, nebo v čistě bíločerném provedení. Křehce působily šaty s tyrkysovými květy a černým kloboučkem.

FOTO: Tracy Reese jaro/léto 2012

Modrá je dobrá

Objevily se halenky a hot pants, na kterých se zrcadlily tropické vzory. Nenápadně tak lákaly ke vzpomínkám na letní dovolenou u moře. Útěkem do světa fantazie jsou modely se vzory květů. Najdete je v botanické zahradě, při procházce parkem, při brouzdání naboso po paloucích a na šatech Tracy Reese.

Úzké šaty s potiskem slunečnic vtipně doplňoval slunečník a ani k pouzdrovým pomněnkovým šatům nesměla tahle mlhavá vzpomínka počátku dvacátého století chybět. Finální tečkou každého modelu pak byly boty s vysokou platformou.

FOTO: Tracy Reese jaro/léto 2012

Plavková sezóna se pomalu rozjíždí. Inspirujte se u Tracy.

Tracy Reese navrhla kolekci plnou barev a květů s něžnými romantickými prvky. Pro některé ženy je to lákavým sněním, pro jiné jen nesmyslným přívalem volánků. Každou ženu, chycenou módou, však vystihuje citát Václava Duška: „Móda je kolísání mezi touhou nosit to, co všechny ostatní, a touhou nosit něco, co nemá žádná jiná.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní kolekce Tracy Reese nás baví. Hodně romantiky s retro atmosférou