Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kolekce šatů Caroliny Herrery na léto 2012: Sázka na smyslnost a eleganci

Petra Červená

Petra Červená

20. 7. 2012

Elegance, vznešenost, noblesa, to je Carolina Herrera. Její rukopis je nezaměnitelný. Kolekce jaro/léto 2012 je protnuta geometrií, vlnícím se hedvábím, průsvitným šifonem, výraznými i tlumenými barvami, ale hlavně smyslně ženskými šaty.

Kozorozi jdou pomalu, ale vytrvale k cíli

V soukromém životě byla spokojená, ale cosi jí scházelo. Chtěla v životě něčeho dosáhnout, naplnit svoje sny a být úspěšnou návrhářkou. Bez studia na umělecké škole se vrhla do tvorby vlastních modelů. Vlastní značku založila roku 1980. K jejímu zápalu a nadšení byli však zpočátku skeptičtí jak její matka, tak i Reinaldo.

FOTO: Carolina Herrera

Zdroj: carolinaherrera.com

Po pár letech si Carolina navzdory nedůvěře vydobyla své místo na výsluní módního průmyslu. Důležitým mezníkem pro její kariéru byl rok 1986, kdy navrhla svatební šaty pro Caroline Kennedy.

Letní inspirace

Carolina Herrera probudila svou kolekcí přírodu ze zimního spánku a zahalila ji do hedvábí, šifonu, květinových vzorů, geometrických tvarů a jemných barev.

Léto vidí jako rozkvetlou louku se zpěvem ptáků, jejichž motiv si vypůjčila na dlouhé bílé šaty. Černé šaty z průsvitného šifonu se spodničkou připomínají pro změnu rozčepýřeného vrabčáka.

FOTO: Carolina Herrera

Zdroj: carolinaherrera.com

Nenápadná elegance a toužebná smyslnost

Nechybí ani jednoduchá elegance poskládaná z halenek, sukní a kalhot, která je jako stvořená pro business módu. Ženské křivky umocňují geometrické tvary, opticky zeštíhlují pas a oči nenápadně přitahují k pomalému prozkoumání celého modelu.

Pro Carolinu je ale móda víc než jen prázdné pozlátko a vnější krása pro ni není tak důležitá jako ta vnitřní. Tvoří se, tvaruje a osekává životem, který umí bolet. Jako nesmazatelné letokruhy se vám jednotlivé události vpijí pod kůži a styl oblékání o vás samotných odhalí víc, než si myslíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kolekce šatů Caroliny Herrery na léto 2012: Sázka na smyslnost a eleganci