Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Letní knižní veletrh 2011: vyberte si v Ostravě knihu na dovolenou

Pokud ještě nevíte, jaký literární skvost přibalit do batůžku či kufru na prázdniny, nechte se inspirovat na Letním knižním veletrhu. Kromě lákavých nabídek knih nejrůznějších žánrů na vás čeká i bohatý doprovodný program.

FOTO: Kniha

Nechte se inspirovat na knižním veletrhu

Ve dnech 17. a 18. června 2011 se na výstavišti Černá louka v Ostravě bude konat Letní knižní veletrh. Přihlášeno je již více než padesát vystavovatelů například Lingea, Host, Fraus, Anagram, Fragment, Literární noviny, Repronis, Hejkal, Kulturní noviny, Druhé město, Akademické nakladatelství CERM a mnoho dalších. Žánrový výběr je tedy více než pestrý, tudíž si každý čtenář přijde na své.

Odborné semináře i výtvarná dílna

Téma prvního ročníku ostravského knižního veletrhu zní Knihy nejen na dovolenou. To napovídá, že bude z čeho vybírat. Organizátoři slibují detektivky, romány, knihy pro děti, k zakoupení však bude i současná próza a poezie, pro pilné studenty učebnice. Můžete se těšit také na knihy, které jsou dnes v knihkupectvích už těžko k sehnání. Nakladatelé nabídnou poslední exempláře těchto knih, navíc je budou prodávat za sníženou cenu.

FOTO: Kniha

Na ostravském veletrhu můžete narazit na knihu, kterou jen tak nekoupíte, Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

V Ostravě na vás čeká i bohatý doprovodný program. Seminář pro knihovníky pořádaný Moravskoslezskou vědeckou knihovnou, výtvarná dílna pro děti organizovaná nakladatelstvím Anagram či odborný seminář o polygrafii pro nakladatele, který připravila společnost Tiskárny Havlíčkův Brod. Své dvacetileté působení oslaví na veletrhu i jedna z nejvýznamnějších distributorských firem na českém trhu, Knižní velkoobchod PEMIC.

V rámci veletrhu se v Ostravě také můžete setkat s řadou zajímavých osobností a to v literární kavárně Café Librex na besedách, autorských čteních či autogramiádách. Potkat tu můžete například literáty Jiřího Grušu, Irenu Douskovou, Antonína Bajaju, Martina Reinera, Karla Hvížďalu a mnoho dalších. Letní knižní veletrh v Ostravě pořádají Ostravské výstavy a.s. ve spolupráci s Markétou Hejkalovou, jež organizuje známý a úspěšný Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní knižní veletrh 2011: vyberte si v Ostravě knihu na dovolenou