Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Letní knižní veletrh 2011 je za dveřmi

FOTO: Noc literaturyUž máte knihu na dovolenou? Pokud ještě ne tak v Ostravě si nejen zaručeně vyberete, ale také se budete moci zúčastnit zajímavých setkání, seminářů, či výstav.

FOTO: Noc literatury

Knihy, kam se podíváš – to jsou knižní veletrhy, Zdroj: nocliteratury.cz, Drahomír Stulír

Bohatý výběr knih, pestrý doprovodný program, setkání s řadou zajímavých osobností – to je Letní knižní veletrh, který se bude konat 17. a 18. června na výstavišti Černá louka v Ostravě. Své stánky zde bude mít celá řada známých nakladatelství jako je Host, Argo, Fragment, Druhé město, Portál, Fraus a mnoho dalších. Na své si na veletrhu však přijdou nejen čtenáři, ale i odborníci jako knihovníci či knihkupci.

Autoři představují své knižní novinky

Návštěvníci veletrhu se setkají s knižními novinkami nejen na pultech nakladatelství, ale představí jim je sami autoři. Na kávě s Biankou Bellovou se dozvíte více o novele Mrtvý muž, svou Planetu záhad představí Arnošt Vašíček a nový román Kobold čerstvá držitelka ceny Magnesia Litera Radka Denemarková. Při dalších literárních setkáních, besedách a autogramiádách se můžete potkat s Věrou Noskovou, Irenou Douskovou, Jiřím Grušou, Karlem Hvížďalou, Bárou Nesvadbovou, Tomiem Okamurou a dalšími osobnostmi.

Dále na hosty veletrhu čekají například semináře (Celé Česko čte dětem, Čtení v době digitální), výstavy či pestrý program pro děti, který připravila Knihovna města Ostravy. Letní knižní veletrh pořádají Ostravské výstavy a.s. ve spolupráci s Markétou Hejkalovou, organizátorkou úspěšného Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkové Brodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní knižní veletrh 2011 je za dveřmi