Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Letní klub HelpChat vám rozváže jazyk. Při konverzaci s rodilými mluvčími

Alena Nová

Alena Nová

6. 6. 2011

FOTO: Projekt HelpChatUčíte se cizí jazyky už léta, ale plynulé mluvení vám stále dělá potíže? Využijte kurzů zaměřených na konverzaci. Jeden netradiční pořádá letos v létě studentská organizace AIESEC v Plzni. Jazykový program HelpChat, při němž si budete povídat s rodilými mluvčími ze Spojených států, Kanady nebo Velké Británie, startuje už 20. června.

FOTO: Projekt HelpChat

Jak plynule konverzovat v cizím jazyce, v knihách nevyčtete, Zdroj: AIESEC

Cílem projektu HelpChat, koncipovaného jako jazykový klub, není zlepšení gramatiky, nýbrž získání větší jistoty v mluveném projevu. Témata konverzace budou nastavena tak, aby studentům pomohla se zvládnutím běžných komunikačních situací i s přípravou na ústní část státní maturity. Záměrem je naučit se mluvit nenuceně a bez zbytečného rozmýšlení, jako v češtině. Abyste si mluvení opravdu užili, v konverzačních skupinkách budete mít nanejvýš sedm kolegů.

Konverzaci budou doplňovat interaktivní hry a další aktivity, kromě toho budete mít možnost vyjet společně se zahraničními stážisty na výlet po České republice, který vám nabídne další příležitosti k přirozenému procvičování jazyka.

Projekt HelpChat je určený pro studenty středních a vysokých škol, z nabídky jazyků si můžete vybrat angličtinu, francouzštinu a němčinu. První etapa jazykového klubu začíná 20. června 2011, potrvá čtrnáct dní a bude probíhat dvě hodiny denně každý všední den. Další kurzy budou následovat opět ve 14denních intervalech, poslední etapa končí 14. srpna.

Více se o projektu dozvíte na stránkách organizace AIESEC, kde najdete i přihlášku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní klub HelpChat vám rozváže jazyk. Při konverzaci s rodilými mluvčími