Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Letní filmová škola začala. Na jaká jablka letos láká filmový ráj?

Petra Duhajská

Petra Duhajská

24. 7. 2010

!Speciál!V pátek ve 14 hodin a 30 minut se v uherskohradišťském kině Hvězda roztočil kotouč prvního filmu a s ním i celý desetidenní kolotoč programu Letní filmové školy. Tento největší český nesoutěžní filmový festival už si za 36 let své existence vydobyl pevné místo v prázdninovém programu filmových fanoušků. A co je vlastně čeká letos?

FOTO: Letní filmová škola

Takové oblečení se nosí ve filmovém ráji, Zdroj: AČFK

Letošní ročník LFŠ zaostří zrak zejména na islandskou kinematografii, kterou bude reprezentovat i spousta hostů, mimo jiné režisér Fridrik Thór Fridriksson, jenž v rámci festivalu převezme výroční cenu Asociace českých filmových klubů. Kromě něj se mohou návštěvníci těšit i na zbylé čtyři laureáty ptáka Klubáka, vyrobeného kovářem Jaroslavem Válkem z Veselí nad Moravou: slovenského kameramana Stanislava Szomolányiho, maďarského režiséra Bélu Tarra, klubistu Františka Šmahela a britskou legendu Kena Loache.

Kromě islandských filmů je v programu hojně zastoupena například nová latinskoamerická kinematografie, retrospektiv se dočkali R. W. Fassbinder, Jacques Tati a Ján Kadár a vzdělání si mohou zájemci doplnit a rozšířit díky sekci Film Noir.

Jako obvykle nenabízí program LFŠ jen filmové zážitky. Mezi doprovodnými akcemi nechybí řada koncertů, divadelních představení, výstav a workshopů. Každý návštěvník si tak může udělat vlastní festival podle svých představ. Více informací a zajímavostí o programu a hostech najdete v našem speciálu a na stránkách lfs.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní filmová škola začala. Na jaká jablka letos láká filmový ráj?