Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Jaká bude letos?

Na co se můžeme těšit tentokrát? Čím nás pořadatelé překvapí letos? Jaká témata budou zrovna tento rok aktuální? To a ještě více jsme připravili jen a jen pro vás.

letni filmova skola

Již po šestatřicáté se (jak jinak než) v létě uskuteční v Uherském Hradišti Letní filmová škola. V termínu od 23. července do  1. srpna 2010 si určitě každý z návštěvníků mezi tématy vybere. Jednotlivá témata vám samozřejmě odtajníme.

Jako první bych chtěla představit téma pod názvem Fotbalová horečka, které je velice aktuální a pojednává o některých vyhrocených situacích z prostředí fotbalu, o fanatismu některých fanoušků, o hooligans atd. Na tento námět bylo již natočeno pár filmů, pro příklad bych uvedla československý film Proč? a americké drama Hooligans, které velice pěkně představily prostředí fotbalových fanatiků a ukázaly, jaké následky může mít přílišné dodržování extrémní ideologie.

Sekce Fokus představí divákům islandskou kinematografii v dnešních, ale i dřívějších časech. Dále se podíváme na nynější rozvoj filmu v Mexiku, Peru, Chile a Argentině, a to v tématu Nový latinskoamerický film.

Sekce Visegradský horizont, která sleduje mimo jiné i nové trendy ve středoevropské kinematografii, nám představí novinky z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska, a to z oblasti hraného, animovaného, dokumentárního i experimentálního filmu.

Letní filmovou školu budou samozřejmě již tradičně obklopovat rozličné doprovodné programy jako jsou různá divadelní představení, koncerty a výstavy. Letos se navíc rozšíří i odborný program, kde se můžeme dočkat různých besed, přednášek a nebo třeba workshopů.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Jaká bude letos?