Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Letní filmová škola Uherské Hradiště 2011 představí Kusturicu i Banksyho

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

6. 4. 2011

Letošní Letní filmová škola neboli LFŠ v Uherském Hradišti poskytne další várku známých hostů včetně takového esa, jako je režisér Emir Kusturica, 22. červenec se už blíží! Kdo vás ještě čeká, jaký bude program a kolik stojí lístky?

Jedním z hostů bude i režisér Světel v soumraku Aki Kaurismäki, Zdroj: distributor filmu

Pokud vás zajímá rumunská filmová tvorba, která je v Česku často opomíjená, tento ročník LFŠ bude pro vás to pravé. V jedné sekci totiž zmapuje počátky rumunské filmografie včetně němých snímků, přejde do 70. a 80. let opozice a skončí až u revoluce a tzv. Rumunské nové vlny. Dalšími zajímavými tématy jsou filmy věnující se 11. září, které se od sebe až neuvěřitelně odlišují.

V rámci vzpomínání na zemřelé tvůrce budete moci navštívit retrospektivu Gustava Machatého nebo majitele šesti režisérských a scenáristických Oscarů Billyho Wildera (Někdo to rád horké). V rámci speciálního bloku AČFK (Asociace českých filmových klubů) se na české stříbrné plátno konečně dostane i dokument o graffiti mágovi Banksym Exit Through the Gift Shop.

Zatím nejznámějšími potvrzenými hosty jsou dva evropští režiséři. Za prvé bosenský talent balancující mezi veselohrou a tragédií, Emir Kusturica (Černá kočka, bílý kocour). S ním dorazí i jeho kapela The No Smoking Orchestra, jejíž tóny můžete slyšet například na soundtracku již zmíněného kočičího filmu. Druhým významným hostem bude finský režisér Aki Kaurismäki (Světla v soumraku), jehož někteří milují pro schopnost vystihnout samotu jedince, jiní nenávidí pro suché a statické snímky. Ve výsledku si tu ale každý najde to svoje.

37. ročník Letní filmové školy začíná 22. a končí 31. července.

Ceny:

1 den – 250 Kč (cena pro všechny)
3 dny – 700 Kč (základní cena), 600 Kč (studenti, FK, ZTP)
6 dní – 1200 Kč (základní cena), 1100 Kč (studenti, FK, ZTP)
celá LFŠ – 1400 Kč (základní cena), 1250 Kč (studenti, FK, ZTP)

Pokud si zařídíte akreditaci do 15. května, bude vás permanentka na celou LFŠ stát jenom 1000 Kč!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní filmová škola Uherské Hradiště 2011 představí Kusturicu i Banksyho