×
TOPZINE.cz

Letní filmová škola Uherské Hradiště 2011 představí Kusturicu i Banksyho

Letošní Letní filmová škola neboli LFŠ v Uherském Hradišti poskytne další várku známých hostů včetně takového esa, jako je režisér Emir Kusturica, 22. červenec se už blíží! Kdo vás ještě čeká, jaký bude program a kolik stojí lístky?

Jedním z hostů bude i režisér Světel v soumraku Aki Kaurismäki, Zdroj: distributor filmu

Pokud vás zajímá rumunská filmová tvorba, která je v Česku často opomíjená, tento ročník LFŠ bude pro vás to pravé. V jedné sekci totiž zmapuje počátky rumunské filmografie včetně němých snímků, přejde do 70. a 80. let opozice a skončí až u revoluce a tzv. Rumunské nové vlny. Dalšími zajímavými tématy jsou filmy věnující se 11. září, které se od sebe až neuvěřitelně odlišují.

V rámci vzpomínání na zemřelé tvůrce budete moci navštívit retrospektivu Gustava Machatého nebo majitele šesti režisérských a scenáristických Oscarů Billyho Wildera (Někdo to rád horké). V rámci speciálního bloku AČFK (Asociace českých filmových klubů) se na české stříbrné plátno konečně dostane i dokument o graffiti mágovi Banksym Exit Through the Gift Shop.

Zatím nejznámějšími potvrzenými hosty jsou dva evropští režiséři. Za prvé bosenský talent balancující mezi veselohrou a tragédií, Emir Kusturica (Černá kočka, bílý kocour). S ním dorazí i jeho kapela The No Smoking Orchestra, jejíž tóny můžete slyšet například na soundtracku již zmíněného kočičího filmu. Druhým významným hostem bude finský režisér Aki Kaurismäki (Světla v soumraku), jehož někteří milují pro schopnost vystihnout samotu jedince, jiní nenávidí pro suché a statické snímky. Ve výsledku si tu ale každý najde to svoje.

37. ročník Letní filmové školy začíná 22. a končí 31. července.

Ceny:

1 den – 250 Kč (cena pro všechny)
3 dny – 700 Kč (základní cena), 600 Kč (studenti, FK, ZTP)
6 dní – 1200 Kč (základní cena), 1100 Kč (studenti, FK, ZTP)
celá LFŠ – 1400 Kč (základní cena), 1250 Kč (studenti, FK, ZTP)

Pokud si zařídíte akreditaci do 15. května, bude vás permanentka na celou LFŠ stát jenom 1000 Kč!

Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..