Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Letní filmová škola na Colours of Ostrava

Redakce

Redakce

23. 6. 2010

!SPECIÁL!Sezóna letních hudebních festivalů se už kvapem blíží. Červenec se tradičně ponese ve znamení mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava. I tentokrát se můžou návštěvníci těšit nejen na skvělé hudební zážitky, ale i na filmový doprovodný program.

Heima. Zdroj: distributor filmu

Letní filmová škola Uherské Hradiště nabídne už podruhé v ostravské minikinokavárně několik zajímavých filmových titulů, které svými tématy budou odpovídat letošnímu zaměření Letní filmové školy.

V sobotu bude na zájemce čekat výlet do Nového světa v rámci sekce Americký sen. Návštěvníci se mohou tešit na filmovou mozaiku New Yorku, miluji tě z roku 2009, která ještě stále voní novotou. Hned v závěsu diváky čeká snímek Nezvaný host a jako kultovní stálice se představí film z prostředí závislostí, Rekviem za sen. Denní dávku sobotního napětí obstarají pak dva noirové snímky, Hluboký spánek a Nezvaný host.

Jelikož Colours of Ostrava je v první řadě hudební festival, bude tomu odpovídat i sobotní filmový program. Ten nás zavede na mrazivý Island. Meditativní hudební snímek Heima si nesmí nechat ujít žádný fanoušek islandské skupiny Sigur Rós, stejně tak jako milovnící úchvatných scenérií a krajiny. Komu to nebude stačit, může inspiraci nalézt například v legendárním dokumentu Screaming Masterpiece, který mapuje historii islandské hudební scény, nebo u snímku Vardi dobývá Evropu.

Screaming Masterpiece. Zdroj: colours.cz

Neděle se ponese v duchu dokumentů. Diváky čeká to nejlepší, co se na poli tohoto filmového žánru v poslední době urodilo. Na drsnou strunu drogové problematiky zahraje Helena Třeštíková se svým časosběrným dokumentem Katka. Fascinující výlet na střechy mrakodrapů s mimořádně kvalitní hudební složkou slibuje Muž na laně.

Zrcadlo současnosti nastaví snímek Osadné, které mapuje dění kolem problematiky amerického radaru v Brdech. Malý oddych diváky čeká u dokumentu Český mír a nakonec budou moci zájemci shlédnout dva úspěšné krátkometrážní snímky, Bába a Druhé dějství.

Filmy Letní filmové školy na festivalu Colours of Ostrava můžete vidět od 15. do 18. července v ostravské minikinokavárně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní filmová škola na Colours of Ostrava