Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Letní filmová škola 2011: Dorazí držitel ceny z Cannes nebo Fero Fenič

Redakce

Redakce

9. 6. 2011

FOTO: lfs-2011-motiv-tvare-01Další hosté jsou potvrzeni. Jasný je už i doprovodný program. Kromě už dávno ohlášeného Emira Kusturici přijede i čerstvý vítěz z Cannes Weerasethakul nebo Fero Fenič.

FOTO: lfs-2011-motiv-tvare-01

Letošní LFŠ bude ve znamení růžovo-modré, Zdroj: ofic. stránky

Už se to blíží! 37. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti odstartuje již za necelé dva měsíce, 22. července, a tak se začíná definitivně rýsovat i jeho program. K již dříve potvrzeným hostům festivalu Aki Kaurismäkimu a Emiru Kusturicovi přibylo další velké jméno současné kinematografie, Apichatpong Weerasethakul.

Mezi širší veřejností sice doposud poměrně neznámý, ve filmových kruzích však vysoce ceněný režisér. Což dokazuje i Zlatá Palma z filmového festivalu v Cannes, kterou získal v roce 2010 za snímek Strýček Búnmí. Návštěvníci Filmové školy budou moci zhlédnout kompletní retrospektivu této nastupující thajské hvězdy artového filmu.

Do Uherského Hradiště podle nových informací zavítá také československý matador Fero Fenič či režisérka Ruxandra Zenide s hercem Andi Vasluianu, reprezentující rumunskou novou vlnu. Rumunskému filmu je letos na festivalu věnována jedna z hlavních sekcí.

FOTO: no-smoking-orchestra-web-jpg

Kusturica a jeho The No Smoking Orchestra

Mimoto zveřejnili pořadatelé i oficiální doprovodný program letošní Filmové školy. Na hudební scéně se tak kromě hlavního taháku – Emira Kusturici a jeho The No Smoking Orchestra – objeví kupříkladu hlásná trouba dnešní ženy a skoro hip hopové duo ČokoVoko, obživnuvší Priessnitz, alternativci Květy nebo nezávislá Lydia Lunch.

Myslelo se i na milovníky divadla. Jejich choutky se budou snažit uspokojit třeba Buchty a loutky nebo Kabaret Caligula.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní filmová škola 2011: Dorazí držitel ceny z Cannes nebo Fero Fenič