Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Letenky Student Agency: Procestujte prázdniny i se studentským rozpočtem

Redakce

Redakce

13. 8. 2011

FOTO: LetadloTúry po horách, bílý horký písek a blankytné moře nebo návštěva památek lákají o prázdninách většinu z nás. Jenomže studenti mají málo peněz a jak všichni víme, cestování něco stojí. Naštěstí jsou tu společnosti, jako například Student Agency, které mladým lidem nabízí cenově výhodné charterové lety.

FOTO: Letadlo

Za letenky nemusíte platit horentní sumy, Foto: Pavla Rádlová, Topzine.cz

Láká vás procestovat Asii a poznat její barvitou kulturu? Nebo se vyfotit s klokanem v Austrálii? A co třeba poznat rozmanitou přírodu Nového Zélandu? To vše můžete s leteckou společností Cathay Pacfic. Společnost China Airlines zase nabízí příležitost za velmi příznivé ceny navštívit slunnou Austrálii nebo Nový Zéland, ostrov bohaté fauny a flóry. Se společností US Airways můžete procestovat USA a Kanadu.

Možností je nespočet

Pokud nevíte, jak naplánovat dovolenou v těchto exotických zemích, využijte možnosti stopover programů. Student Agency nabízí dovolenou s poznáním velmi zajímavých míst. Co takhle navštívit honkongský Disneyland nebo Taipei, kde si můžete prohlédnout největší budovu světa?

Pokud vás spíše láká moře, máte možnost letět za necelé dva tisíce korun do Řecka nebo Španělska. Z řeckých ostrovů je velmi žádaný Rhodos. Najdete zde mnoho pláží, a to především písčité. Kromě nich tu můžete navštívit i spoustu památek a romantických míst. Máte-li rádi velkoměsta poskytující kulturní vyžití, mezinárodní restaurace a značkové oblečení, určitě zajeďte do Milána, Amsterdamu nebo třeba Vídně.

I v Hongkongu se najíte u McDonald’s

Pokud zamíříte do Hongkongu, určitě si nenechte ujít laserovou show. Je to opravdu nezapomenutelný zážitek. O pestrých barvách a efektech, které rozzářily oblohu nad městem, budete po návratu přátelům nadšeně vyprávět.

FOTO: Hongkong

O prázdninách můžete spatřit velkoměsta i krásy přírody, Zdroj: youtube.com

Co se týče zdejší gastronomie, moc se neliší od čínských jídel u nás. Rozdíl je v tom, že se používají čínské hůlky. Pro méně obratné se ale na stůl dávají i lžíce. Pokud vám ovšem čínské jídlo nebude chutnat, můžete zamířit do McDonald´s, KFC nebo jiného bistra s rychlým občerstvením.

Máte-li rádi přírodu, doporučuji navštívit Kowloon park. Za hezkého počasí zamiřte do China garden, kde najdete klid po náročném dni stráveném v ulicích Hongkongu. Jestli vás láká posezení u rybníku a rádi poslecháte zpěv ptáků, je pro vás ideální Bird Lake. Jste spíše drsnější typ? Tak to vás nadchne demonstrace dračího a lvího tance a představení čínského bojového umění. Na konci dovolené bych doporučila zajít do nákupního centra Citygate Warehouse, kde najdete na třicet značkových obchodů.

V Austrálii nežijí jen klokani

Austrálie je známá svou rozmanitou přírodou a kulturou. Abyste viděli všechny skvosty této nádherné země, měli byste si vyhradit více času než jen na projížďku ostrova. Pokud nemáte dostatek financí a volných dní, doporučuji vám navštívit alespoň nejznámější místa, jako například Opera House v Sydney.

Foto: Austrálie

Načerpejte síly na další školní rok, Zdroj: sxc.hu

Pro milovníky přírody je Austrálie přímo rájem. Najdete zde sedm národních parků, z nichž mezi nejznámější patří Chrismas Island (Vánoční ostrov) a Kakadu. Žije zde mnoho druhů zvířat, přičemž některá jsou na pokraji vymření, takže si nenechte ujít možnost vidět je.

Pokud rádi navštěvujete zoo, určitě zajeďte do Victoria´s Open Range ZOO. Uvidíte zde například gorily, hyeny a samozřejmě klokany. Chcete-li být zvířatům co nejblíže, využijte jízdu terénním vozem.

Spojené státy nabízí pro každého něco

Pokud můžete, určitě si najděte dostatek času na jejich procestování. Je zde mnoho míst se zajímavou kulturou a historií, a vy odjedete s nezapomenutelnými zážitky. Je jen na vás, jestli chcete obdivovat krásy národních parků, nebo raději dáte přednost kultuře měst.

FOTO: Washington

Zaleťte se podívat třeba do hlavního města Spojených států, Zdroj: sxc.hu

New York je multikulturním městem, přezdívaným Big Apple. Mezi nejznámější newyorské čtvrti patří Manhattan, Queens a Brooklyn. Na Manhattanu najdete spoustu obchodů, restaurací a příležitostí ke kulturnímu vyžití. Vydáte-li se do této čtvrti, určitě navštivte Times Square´s, v jehož blízkosti se před vámi rozprostře Central Park s mnoha loukami, rybníky a hřišti. Když byste si chtěli vyfotit toto nádherné místo a prohlédnout si ho z ptačí perspektivy, zamiřte na Empire State Building. Výhled je opravdu okouzlující.

Pokud vám vyhládne, zajděte do jedné z mezinárodních restaurací v Chinatown (Čínská čtvrť) nebo Little Italy. Výraznou historií oplývá Greenwich Village a za návštěvu stojí i butiky a kavárny ve West Village nebo Lower East Side. Soho je známé uměním a obchody, ze kterých určitě nevyjdete s prázdnou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letenky Student Agency: Procestujte prázdniny i se studentským rozpočtem