Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Leonardo DiCaprio zachraňuje tygry v Indii

Redakce

Redakce

30. 9. 2010

Hollywoodský herec Leonardo DiCaprio, známý jako Jack z Titaniku, se začal podílet na zvyšování globálního povědomí  o stále se zmenšujícím počtu tygrů v Indii.

Leonardo DiCaprio ve filmu Počátek, Zdroj: distributor filmu

DiCaprio se sešel i s indickým ministrem životního prostředí Jairamem Rameshem a vyjádřil mu velký zájem na tom, sehrát klíčovou roli v řešení tohoto problému. Leo má dokonce v plánu zůstat v Indii delší dobu, a získat tak co nejvíce poznatků prostřednictvím vlastní zkušenosti.

Populace ohrožených tygrů totiž v Indii klesla na 1350 kusů, což činí více než třetinu žijících tygrů v roce 2002. Ovšem i přes nová opatření, která zajistil indický premiér, zabili pytláci v loňském roce na 32 tygrů, letos tři.

Lov tygrů je po celém světě nelegální a obchod s částmi jejich těl je zakázán na základě smlouvy 167 zemí světa, včetně Indie. Ovšem poptávka je tažena zejména asijskými zeměmi, jako jsou Čína, Thajsko, Myanmar a další, ve kterých jsou podle ekologů v lidovém léčitelství vysoce ceněny kožešiny, drápy a kosti.

Tak snad se Leovi bude dařit aneb držme palce známým osobnostem a jejich angažování se v takovýchto záležitostech. Je sympatické, že se některé hvězdy nestarají jen samy o sebe, ale snaží se pomoci i jinde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Leonardo DiCaprio zachraňuje tygry v Indii