Leonard Cohen představil nový song o svém tajemství. Podívejte se

Minulý týden představil Leonard Cohen svůj nový singl I´ve Got a Secret.  Píseň měla premiéru ve čtvrtek na koncertě v Dublinu.

FOTO: Leonard Cohen
Na svou uměleckou dráhu se Leonard Cohen zpočátku vydal jako básník. Zdroj: Jaroslav Svoboda, Bestsport

Nový song I´ve Got a Secret pojednává o lásce a stárnutí, tématech, která u Cohena nejsou v poslední době neobvyklá.  O tom svědčí i poslední studiové album Old Ideas, vydané v lednu loňského roku. Momentálně je Cohen na evropském turné, jež zakončí zítřejším koncertem v Rotterdamu.

Do důchodu se mu nechce

Osmasedmdesátiletý kanadský písničkář začínal jako spisovatel (proslul románem Nádherní poražení), později se soustředil na hudbu. Od sedmdesátých let si stále drží skvělou reputaci. V posledních letech ho zviditelnilo použití jeho staré písničky Hallelujah v soundtracku k filmu Shrek. Přes pokročilý věk Cohen stále čile koncertuje po celém světě a jeho vystoupení běžně trvají úctyhodných tři a půl hodiny.

V devadesátých letech od živých koncertů úplně upustil, pak mu však manažer zpronevěřil většinu peněz a zpěvák byl nucen si na stará kolena opět začít vydělávat na živobytí na turné. Cohen si však podle svých slov koncerty tak oblíbil, že v nich pokračuje i poté, co zažehnal finanční nesnáze.

Leonard Cohen představil nový song o svém tajemství. Podívejte se
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*