Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Leonard Cohen bude mít koncert v Praze. Představí své aktuální album

Adam Vrána

Adam Vrána

25. 2. 2013

Kanadský zpěvák a písničkář Leonard Cohen přijede po čtyřech letech do České republiky. V pražské O2 aréně vystoupí 21. července v rámci turné ke stejnojmenné desce Old Ideas World Tour 2013.

FOTO: Leonard Cohen

Na svou uměleckou dráhu se Leonard Cohen zpočátku vydal jako básník, Zdroj: Jaroslav Svoboda, Bestsport

Populární muzikant se pro své třetí vystoupení v Čechách rozhodl zejména díky vřelému přijetí zdejšími posluchači v roce 2009, což prozradil zástupce pořadatelské společnosti Bestsport Jaroslav Svoboda: „Díky úspěchu posledního koncertu se kanadský básník, prozaik a písničkář Leonard Cohen rozhodl, že znovu zavítá do Prahy.“

Zároveň dodává, že pro návštěvníky, kteří si z koncertu chtějí odnést co nejintenzivnější zážitek, je připravena limitovaná edice vstupenek v kategorii Platinum, s níž lze vystoupení shlédnout z křesel v dvanácti řadách, jež jsou nejblíže pódiu. Držitelé těchto vstupenek budou mít rovněž před začátkem koncertu k dispozici i cateringové služby.

Staré nápady sbíral zpěvák osm let

Dráhu umělce započal Cohen jako básník, do pozice sólového zpěváka se začal postupně vžívat až v roce 1967 poté, co se přestěhoval do USA.

Mezi jeho největší úspěchy patří debutové album Songs of Leonard Cohen, jež nese i zpěvákovu nejznámější píseň Suzanne, nebo třeba desky The Future a Ten New Songs, které Cohenovu pozici jednoho z nejvlivnějších písničkářů současnosti pouze upevňují.

Aktuální nahrávku Old Ideas vyprodukoval zpěvák po dlouhých osmi letech. Přestože její samotný název zpočátku mezi Cohenovými příznivci budil spíše rozpaky, album se nakonec setkalo s kladnými reakcemi jak na straně fanoušků, tak i kritiků.

Vstupenky na koncert lze pořídit od 1. března za cenu 1290 korun buď na terminálech Sazky, nebo si je lze zarezervovat na adrese www.sazkaticket.cz

Zájemci o limitované vstupné v kategorii Platinum za vstupné zaplatí 5990 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Leonard Cohen bude mít koncert v Praze. Představí své aktuální album