Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Leo DiCaprio bojuje proti výrobě palmového oleje svými penězi i úsilím

DiCapriova dobročinná organizace dlouhodobě bojuje za záchranu ohrožených druhů zvířat a planety. Indonésie mu dokonce kvůli jeho vzkazům chtěla zakázat vstup do země.

To, že má tento slavný herec rád zvířata i planetu jako takovou, je už delší dobu známo. Bojuje navíc také proti rasismu a xenofobii, má to zkrátka v hlavě srovnané.

Jeden z nejlepších herců poslední doby oplývá nevšedním charismatem a zálibou překonat sebe sama v každém dalším filmu. Od natočení posledního The Revenant se ale odmlčel a vypadá to, že se na žádné nové natáčení ani zatím nechystá.

Za panenskou přírodu

Momentálně cestuje po světě a bojuje za to, čeho si cení nejvíce. Za panenskou přírodu a ekologickou rovnováhu světa. Jeho proslov po udělení Oscara nebyl kalkul, jeho role v The Revenant nebyla náhodná a jeho touha zachránit planetu tak není jen prázdné gesto.

Pokud sledujete Leův Facebook, víte, že se nedávno vyskytoval v Indonésii, kde se setkal s místními ekologickými skupinami a lidmi bojujícími za záchranu lesů a živočichů, aby se tak spojili a ukázali světu, jak planeta a všechny její součásti vlastně trpí.

Apeloval přitom na sociálních sítích za zastavení těžby a kácení pralesů, nahrazovaných palmami kvůli výrobě palmového oleje, díky čemuž přichází o svůj přirozený domov mnohé druhy zvířat. Jeho vystupování se příliš nelíbila indonéské vládě, která mu hrozila dokonce veřejně deportací do vlasti.

„Jak prales postupně mizí pro těžbu palmového oleje, orangutani na Sumatře jsou na pokraji vyhynutí. Na vlastní oči jsem se přesvědčil, že pokud nezastavíme jejich kácení, jejich domov může být navždy zničen,“ uvedl DiCaprio.

DiCaprio bojuje za přírodu již od mládí

Hercova organizace The Leonardo DiCaprio Foundation byla založena už téměř před 20 lety, od kdy se snaží pomáhat ohroženým druhům, bojuje také za záchranu výjimečných míst či oblastí, které pod tlakem průmyslu pomalu mizí z map.

„Naše produkce se musela při natáčení The Revenant přesunout na jižní konec této planety, abychom našli sníh. Změna klimatu je opravdová, děje se to právě teď. Je to nejnaléhavější hrozba pro celý náš druh a musíme spolupracovat. Potřebujeme společně pracovat na záchraně této planety a podporovat světové lídry, kteří nemluví ve jménu velkých znečišťovatelů a korporací, ale ve jménu lidstva. Neberme tuto planetu jako samozřejmost. Já neberu dnešek jako samozřejmost,“ zakončuje DiCaprio.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Leo DiCaprio bojuje proti výrobě palmového oleje svými penězi i úsilím