Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Leningrad Cowboys připravují do Kácova neuvěřitelnou show

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

3. 8. 2010

!Vstupenky!Vlasové vizážisty by jim záviděl i Elvis Presley, barvami oblečení připomínají nejpestřejší Picassovy obrazy, mají dlouhé špičky bot a především koncerty brané s recesí. To je krátký popis jedenácti kovbojů a dvou něžných leningradských dam. Netřeba říkat víc, o své uvedení se už Leningrad Cowboys na letošním Sázavafestu postarají sami.

Leningrad Cowboys exkluzivně na Sázavafestu, Zdroj: oficiální foto kapely

Tato legendární kapela ze studených krajů Finska vznikla na konci osmdesátých let. Původně měla být pouze východiskem pro skupinu Sleepy Sleepers, která chtěla kromě své dosavadní hudby publikovat nepříliš seriózní, humorné songy. Koncerty Cowboys však natolik nalákaly publikum, že u tohoto zábavného druhu muziky museli zůstat.

>>> Skupina Leningrad Cowboys vystoupí na festivalu Sázavafest (5. až 7. srpna). Koupit vstupenky za 1  136 korun zde. <<<

Už od počátků měli členové kapely jasný cíl, a to šokovat, bavit a vybočovat z řady. To vše se jim daří dokonale. Kdo by neznal jejich vysoko vyčesané účesy, křiklavé kostýmy, klaunovské boty a v neposlední řadě humoristicky pojaté skladby.

Všechno je o zábavě…

Jejich hudba se nedá zařadit do žádné přihrádky. Jsou ovlivněni klasickou polkou a progresivním rockem, hrají jak písně původní, tak coververze rockových bestovek. Ve svých textech se zabývají samými závažnými tématy; vodka, traktory, rakety a Rusko. Nejraději předělávají Beatles či Led Zeppelin. S humorem berou nejen své koncertní show, ale také hudební produkci obecně, takže kdo hledá skutečně kvalitní muziku, u kovbojů ji zaručeně nenajde.

Společně s Alexandrovci

Kapela má za sebou na stovky různých festivalů, klubových koncertů i televizních vstupů v pěti desítkách zemí světa. Nejvzpomínanější je jejich koncert v roce 1993, kdy se v Helsinkách spojili s ruským atributem Alexandrovci v jedinečné Total Balajka Show. V té chvíli finské hlavní město zaplavilo neuvěřitelných osmdesát tisíc fanoušků.

S Alexandrovci pak kovbojové vystoupili ještě v Berlíně na oslavu odchodu sovětské armády z Německa. Originální party tenkrát začal Beethovenovou skladbou a tu následovaly evergreeny jako Gimme all your lovin a další.

Jedenáct desek a tři filmy

Spolupráce s Alexandrovci pokračovala i po tomto koncertu. Společně realizovali mnoho hudebních projektů jako Leningrad Cowboys go Classic anebo obrovský projekt, na kterém se v roce 2003 podílelo 120 hudebníků z celého světa, Global Balalaika Show.

Originální vzhled, hudba i show, to jsou Leningrad Cowboys, Zdroj: oficiální foto kapely

Za svou dlouholetou produkci kapela vydala už jedenáct desek. Pyšnit se mohou i učinkováním ve dvou filmech režiséra Aki Kaurismäkiho, Leningrad Cowboys go America, Leningrad Cowboys meet Moses a Total Balaika Show.

Exkluzivní show tato originální kapela slibuje všem návštěvníkům letošního Sázavafestu v Kácově. O jeho programu najdete více zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Leningrad Cowboys připravují do Kácova neuvěřitelnou show