Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Lékaři vyndali 40 nožů ze žaludku muži s duševní poruchou. Má na nich závislost

ČTK

ČTK

25. 8. 2016

Lékaři v severní Indii chirurgicky odstranili 40 nožů ze žaludku muže, který je spolykal během uplynulých dvou měsíců. S odvoláním na zdravotnické zdroje to dnes uvedla agentura AP. Dvaačtyřicetiletý pacient, který pracuje jako strážník, lékařům řekl, že se mu líbila chuť nožů a že se z jejich polykání stal pro něj návyk.

 

„Řekl nám, že nože polykal a zapíjel je sklenicí vody. Pro své chování nemá vysvětlení. Pouze cítil naléhavou potřebu to dělat,“ uvedl jeden z lékařů, kteří se podíleli na páteční pětihodinové operaci pacienta.

Strážník se nyní zotavuje v nemocnici ve státě Paňdžáb. Podle lékařů dotyčný pravděpodobně trpí nějakou neobvyklou duševní poruchou. Lékaři uvedli, že některé z kapesních nožů v pacientově žaludku byly zavřené, jiné otevřené s čepelí až 18 centimetrů dlouhou.

Do nemocnice přišel muž před dvěma týdny a stěžoval si na silné bolesti břicha. Lékaři provedli endoskopii a domnívali se, že má pacient v břiše velký nádor. Při operaci vytáhli muži ze žaludku nejprve 28 nožů, pak odhalili ještě 12 dalších.

Pacient trpěl silným vnitřním krvácením, protože mu nože poškodily stěny žaludku. Od operace muž tvrdí, že nesnese pohled na nůž.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Lékaři vyndali 40 nožů ze žaludku muži s duševní poruchou. Má na nich závislost