Menu
TOPZINE.cz
Alternativní medicína

Lékaři versus léčitelé: Kdo nás dokáže uzdravit? Jedině my sami!

Irena Siudová

Irena Siudová

4. 11. 2010

Proč dnes více lidí vyhledává léčitele namísto lékařů? Stojí za tím nedůvěra podpořená boomem kolem ptačí a prasečí chřipky? Tehdy se ukázalo, kterým doktorům skutečně záleží na svých pacientech a kterým leží na srdci pacienti pouze v rámci finančních příspěvků do kasičky.

Ilustrace: Petra Palcová, Topzine.cz

Nebo je to možná tak, že byli léčitelé vyhledáváni vždy, jen se o tom tolik nemluvilo? Homeopatie, různé terapie a přírodní léčitelství byly veřejným tajemstvím, kdy na jedné straně stáli lidé, kteří jsou striktně proti léčitelům. Když jste se jim svěřili s návštěvou u nich, hleděli na vás jako na cvoka. Tak jste radši mlčeli. Na druhé straně stojí ti, kteří mlčeli. Ti vyhledávají raději léčitele nebo přírodní šamany, ale lékaři jako takovými neopovrhují.

Není to do jisté míry diskriminace? Léčitelé si jsou vědomí toho, že dnešní člověk doktory potřebuje. Slepé střevo vám léčitel nevyoperuje. Ale lékaři? Když slyší o léčitelích, padají často taková slova, jako je šarlatánství, podvod, vydřidušství a podobně. Proč? Proč jedni dokáží najít kompromis a jiní ne? Neříkám, že jsou všichni doktoři stejní, a taky neříkám, že nejsou všichni léčitelé podvodníci. To by bylo zavírání očí před skutečností.

Psychické příčiny nemocí a absolutní fyzické zdraví?

Mluvme hypoteticky, abychom se nedotkli ani jedné ani druhé strany. Lékaři mají strach. Proč? Protože když půjdete k léčiteli místo k lékaři, co budou dělat? Koho budou léčit? Ale přece na druhou stranu nebyl by to ten největší lékařský úspěch z planetárního hlediska? Myslím to, kdyby nebylo koho léčit a všichni, ale opravdu všichni na světě byli zdraví? Zůstali by nejspíše jen porodníci, ale i těm pomalu nahání hrůzu porodní asistentky, za jejichž asistence porodíte klidně i doma. Naopak léčitelé, ti opravdoví léčitelé, by tento úspěch oslavili a byli šťastní, že svět popošel o kus dál. Protože pokud bychom nebyli nemocní, tak by bylo v pořádku úplně vše na celém světě.

Vždyť přece podle článku Psychické příčiny nemocí víte, že nemoc má příčinu v psychice. A tím pádem by byly i naše duše v pořádku a neměli bychom žádné bloky, ze kterých by ty nemoci vznikaly. Všichni by žili v hojnosti a ve štěstí a míru. Nepřitahovali bychom si do života úrazy a autonehody. Tím pádem by byl svět zase v rovnováze. A to je to, co chceme.

Ilustrace: Petra Palcová, Topzine.cz

Ale možná, že když to nebudeme brát jako konstatování ale jako otázku, tak to vyzní úplně jinak a také pochopíme jiné souvislosti. Takže: To je to, co chceme? Zamysleme se. Tím pádem nebudou mít lékaři práci. A co policie? Zdravý duch přece nepotřebuje páchat zločiny a být s někým ve sváru, tudíž policie, soudy a právníci mají po ptákách. Lékárny zmizí a stejně tak se obejdeme bez armády, proč bychom proti sobě bojovali? Vojáci budou tudíž bez práce taky. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Hodilo by se vám to? Líbilo by se vám to? A pokud vám ano, tak pánům moci taky?

Takže ať je to jak chce, protože jsme mluvili čistě hypoteticky, někomu se to nehodí do krámu a jen tak nějakou změnu nepřipustí. Proto je nejlepším způsobem strašit nemocemi, hrozit epidemiemi a ovládat tak masy. Ty masy, které ze strachu nenechají padnout lékárny, protože strach je ten největší a nejmocnější nástroj. A právě ze strachu z nemoci budou lidi pořád chodit k lékařům. Alespoň ti, kteří uvěřili, že nelze žít bez armády, zločinu a psychického útlaku.

Dejme šanci léčitelům!

Dobrou zprávou je, že se lidé více zajímají o jiné způsoby léčení, než je klasická medicína. Hledají další způsoby jak být zdraví, a to nejen na těle ale i na duši. A my přece jsme zvídavé bytosti, takže co je na tom bádání tak špatného kromě výše zmiňovaných věcí? Nic. Zatím. Zatím je to tak spravedlivě zařízené. Pro všechny. Protože pro ty, kteří už k lékařům takovou důvěru nemají, jsou tady léčitelé. Ale co ti, kteří jim nevěří? Pro ty jsou tady lékaři. Takže je to spravedlivé. Je?

Ilustrace: Petra Palcová, Topzine.cz

Odpovězte si sami. K lékaři přece nemusíte chodit pravidelně a nechat se očkovat kdo ví čím. Lékař vás vyslechne a nechá zcela na vás, zda své dítě necháte či nenecháte naočkovat. Nic není povinné. Protože oni věří, že vy víte všechno nejlépe a vycítíte, co je pro vás dobré. To je krásná představa, nemyslíte?

Ale nechci nikoho hanit, protože tento systém je tady už nějaký čas a ten, kdo dovolil, aby takový byl, jsme byli my sami. A tak s popřením naší intuice jsme tady a máme se takhle. A pro tady a teď můžeme být vděční jak za léčitele, kteří nám mohou pomoci najít problém nebo blok, co časem může způsobit nějakou nemoc, tak i za lékaře, kteří, když se tak nestane, nám nabídnou léčbu, operují nás a upřímně snad aspoň většina dělá to, co umí, ze všech svých sil a s upřímným přesvědčením. Jim všem díky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lékaři versus léčitelé: Kdo nás dokáže uzdravit? Jedině my sami!